Visā Eiropā piemin totalitāro režīmu upurus

Komentāri
Visā Eiropā piemin totalitāro režīmu upurus
FOTO: TIESLIETU MINISTRIJA

Šodien, 23.augustā, visā Eiropā piemin totalitāro režīmu upurus. Kultūrvēsturiskā pilī ”Ziemeļblāzma” šorīt sākās Eiropas līmeņa totalitāro režīmu upuru atceres dienas konference ”Molotova-Ribentropa pakts 75:atskaņas mūsdienās”.

Konferenci atklāja Latvijas Republikas tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš, Juozas Bernatonis (Juozas Bernatonis) – Lietuvas Republikas tieslietu ministrs, Frensisa Ficdžeralda (Frances Fitzgerald) – Īrijas tieslietu ministre, Ivans Cernčets (Ivan Crnčes) – Horvātijas tieslietu ministra palīgs. Konferencē piedalās arī augstas amatpersonas no Igaunijas, Polijas, Čehijas, Slovākijas, Ungārijas, Maltas.

Latvijas tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš sveica konferences dalībniekus Rīgā, 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētā.

Ministrs konferences atklāšanas uzrunā akcentēja, ka Latvija ir cietusi no diviem totalitāriem režīmiem – no komunisma un nacisma režīma, tādēļ ”mums it īpaši jāmācās no pagātnes, sargājot šodienu un nākotni. Pasaulē zina par Hitlera nodarījumiem, bet mazāk vai vispār nezina par Staļina noziegumiem.”

Lasi vēl