2 komentāri
Virs Baltijas valstīm NATO rīko līdz šim vērienīgākos treniņlidojumus
FOTO: SCANPIX

Šodien un rīt NATO virs Baltijas valstīm rīko līdz šim plašākos treniņlidojums, vērienīgajās mācībās piedalās gan Latvijas bruņotie spēki, gan desmit alianses dalībvalstis, tostarp ASV, kā arī NATO sadarbības partneres – Zviedrija un Norvēģija.

Šie ir jau divdesmitie mācību treniņi alianses gaisa telpā virs Latvijas Lietuvas un Igaunijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lidojumu galvenais mērķis ir trenēt NATO Ātrās reaģēšanas vienību, kas pilda gaisa telpas patrulēšanu virs Baltijas valstīm, kā arī uzlabot Baltijas valstu karavīru iemaņas veicot gaisa kontroli.

Plašākā treniņlidojumu daļa šodien norisinās Ādažu poligonā. Tur Latvijas Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteri kopā ar Zviedrijas un Norvēģijas Gaisa spēku iznīcinātājiem izspēlēs dažādus scenārijus, piemēram, no gaisa tiks iznīcināti sauszemes mērķi, kā arī  iznīcinātāji, veiks kopējus gaisa operāciju treniņus – mērķu pārtveršanu, pavadīšanu un piespiešanu nolaisties.

Savukārt rīt Baltijas jūras neitrālajos ūdeņos notiks vērienīgas cilvēku meklēšanas un glābšanas mācības, imitējot divu kuģu sadursmi un cilvēku meklēšanu jūrā.  Aizsardzības ministrija atgādina –  šāda veida treniņlidojumi pierāda, ka NATO garantē drošību savā gaisa telpā.

Jāpiebilst, ka kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā patrulēšanu  Baltijas valstu gaisā telpā veic četrkāršs lidmašīnu skaits.

TOP komentāri

  • Ex
  • Uldis Sēne
    0 0 0

    Uldis Sēne

    Vai viņiem tuksnešu trūkst, kur trenēties!? Obligāti te jāpozējas ar saviem nāves krāmiem un jābiedē bērnus!? Bez tam, debesis jau tā ir pilnas ar tām ļotenēm, kas taisa mākslīgos spalvu mākoņus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl