Vīrietim, kurš, visticamāk, vainojams traģiskajā avārijā Gulbenes novadā, vairākkārt atņemtas ”tiesības”

Pievienot komentāru
Vīrietim, kurš, visticamāk, vainojams traģiskajā avārijā Gulbenes novadā, vairākkārt atņemtas ”tiesības”
FOTO: LETA

Pēc vakar notikušās traģiskās autoavārijas Gulbenes novadā, kurā sadursmē starp kravas automašīnu MAZ un vieglo automašīnu Audi gāja bojā 1938. gadā sieviete, kā arī 2004. un 2008. gadā dzimuši bērni, Valsts policija uzsākusi kriminālprocesu.

Tā laikā vērtēs gan ceļu satiksmes negadījuma apstākļus, gan juridiskās personas – kravu pārvadājumu uzņēmuma – atbildību.

Kriminālprocess uzsākts pēc 260. panta otrās daļas par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļa ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja tā rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tas izraisījis cilvēka nāvi.

1967. gadā dzimušajam kravas automašīnas MAZ vadītājam, kurš tiek turēts aizdomās par negadījuma izraisīšanu, iepriekš vairākkārt bijusi uz laiku atņemta autovadītāja apliecība saistībā par būtiskiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem – braukšanu alkohola reibumā.

Iepriekšējo lēmumu par autovadīšanas apliecības atņemšanu tiesa pieņēma 2013. gadā, un aizliegums ir spēkā līdz 2017. gadam.
Kriminālprocesa ietvaros tiks vērtēta arī juridiskās personas – kravu pārvadājumu uzņēmuma, kurā 1967. gadā dzimušais vīrietis strādājis – iespējamā atbildība, ņemot vērā, ka uzņēmumā strādājusi un negadījumā ir iesaistīta persona, kurai bijis spēkā autovadīšanas “tiesību” aizliegums.

Negadījuma apstākļu noskaidrošanai ir nozīmētas arī tehniskās ekspertīzes.