Vīrietim, kurš Rīgā izdemolēja spēļu zāli, draud cietumsods

12 komentāri
Vīrietim, kurš Rīgā izdemolēja spēļu zāli, draud cietumsods
Ilustratīvs foto. (Foto: Pixabay.com)

Sociālajos tīklos lielu interesi raisījis aculiecinieku filmēts video: satracināts vīrietis ar akmeņiem izdemolē spēļu zāli, iznīcinot vismaz 11 spēļu automātus. Policijai nedēļas laikā vainīgo nav izdevies notvert, turpinās viņa meklēšana. Azartspēļu bizness Latvijā zeļ un plaukst, taču nākotnē tā saukto “laimētavu” skaitu paredzēts samazināt.

Spēļu zālē uzņemtais video šonedēļ ir ārkārtīgi populārs sociālajos tīklos. Vīrietis ar brillēm un mugursomu plecos mērķtiecīgi iznīcina spēļu automātu displejus, sašķaidot tos ar akmeņiem. Vienu pēc otra – kopā, vismaz 11. Video filmētāji ar kliedzieniem mēģina viņu apturēt, bet velti.

Agresors mēģina izsist durvju stiklu, lai aizmuktu, taču tas neizdodas. Tad viņš aizlien aiz aizkariem, un, visticamāk, tiek brīvībā, izdauzot logu stiklu. Policija vandali aizvien meklē.

“14. augustā īsi pēc pusnakts kāds vīrietis sadauzījis spēļu zālē vairākus spēļu aparātus, izsita durvju stiklu un vitrīnu. Pēc Krimināllikuma 185. panta pirmās daļas, viņam draud brīvības atņemšana līdz diviem gadiem, vai naudas sods,” norāda Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska.

Izdemolēta ir SIA “Alfor” spēļu zāle. Uzņēmums strādā ar milzu peļņu: 2017. gadā apgrozījums 72 miljoni eiro, bet peļņa – 17 miljoni eiro.

Izdemolētās spēļu zāles īpašnieki par notikušo nevēlas runāt: “Kamēr nav noskaidroti visi lietas apstākļi, SIA ”Alfor” atturēsies no sīkāku komentāru sniegšanas par šo incidentu.”

Tomēr bizness varētu apsīkt, jo nākotnē plānots spēļu zāļu skaitu samazināt. Rīgas domes drošības komiteja ceturtdien atbalstīja vēl spēļu zāles slēgšanu pie Centrālās stacijas, 13. janvāra ielā 2A.

Galvenais arguments: šis ir būtisks satiksmes mezgls un atrodas ielu sarkanajās līnijās, kā arī Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonā. Turklāt nākotnē šis zemesgabals būs nepieciešams arī “Rail Baltica” projekta īstenošanai.

12 komentāri