Vircavs: Vairākām Akvalandes konstrukcijām ir stipra korozija

0 Komentāru
Vircavs: Vairākām Akvalandes konstrukcijām ir stipra korozija
FOTO: LETA

Apturēta ūdens atrakciju parka Akvalande Rīgā, Mūkusalas ielā 45, darbība. ”16. oktobrī, Rīgas pilsētas Būvvalde ir saņēmusi iedzīvotāju sūdzību par to, ka ir neapmierinošā stāvoklī ūdens kompleksa Akvalande telpas. Diemžēl nācās secināt, ka šis iesniegums ir bijis pamatots, jo mēs konstatējām, ka vairākām konstrukcijām ir diezgan stipra korozija,” norāda Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Vircavs norāda, ka Būvvaldes inspektors pagājušajā nedēļā apsekoja šo objektu. Apsekošanas laikā konstatētas vairākas nepilnības. Vairākās nesošajās konstrukcijās konstatēti bojājumi. Pēc vizuālās apsekošanas secināts, ka ēka pie mazākā ugunsgrēka varētu arī sabrukt.

”Tāpat konstatētas vairākas konstrukcijas, kas ir saplaisājušas, draud nolūzt, piemēram, ventilācijas caurules, vai arī nesošās konstrukcijas, kur ir konstatētas plaisas, kas varētu būt par pamatu bažām par šīs ēkas drošību,” atzīst Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Akvalandes basienu komplekss bija starp tām publiskajām ēkām, kuru drošību neilgi pēc Zolitūdes traģēdijas steidzās pārbaudīt glābēji un būvinspektori. Toreiz gan slēgt atrakciju parku neviens nepieprasīja. Tas noticis tikai tagad, gandrīz gadu vēlāk, kad Būvvaldē ar sūdzību vērsās parka apmeklētājs Vjačeslavs. Viņš pēc profesijas un izglītības ir būvspeciālists, un parkā redzētais viņu esot šokējis.

Tagad parka īpašniekiem būs jāpasūta ēku tehniskā ekspertīze, un jānovērš visas problēmas. Akvalandes pārstāvji gan sola, ka durvis tā atkal varētu vērt jau pēc nedēļas. Tomēr Rīgas Būvvaldē pret šādu apgalvojumu izturas skeptiski.

Vircavs atzīst, ka Akvalandes ēku stāvoklis bijis slikts jau, kad tā apsekota pagājušā gada novembrī. Tomēr tobrīd spēkā vēl esošais vecais būvniecības likums neesot ļāvis Būvvaldei neko vairāk darīt lietas labā.

Skaties.lv jau ziņoja, ka apturēta ūdens atrakciju parka Akvalande Rīgā, Mūkusalas ielā 45, darbība. Tas saistīts ar Rīgas pilsētas Būvvaldes lēmumu, apstiprina Akvalandi pārvaldošā uzņēmuma SIA GloBaltija pārstāvji.

Ūdens atrakciju parka pakalpojuma sniedzēja paziņojumā sociālajā vietnē Twitter un Akvalandes mājaslapā vēstīts, ka Akvalande darbu atsāks pēc Būvvaldes atļaujas saņemšanas, prognozējot, ka tas varētu notikt pēc nedēļas, 10. novembrī.
0 Komentāru