“Viņš neizdara lietas, kas neko nemaksā” – Urbanovičs skeptisks par Vējoņa atkārtotu pārvēlēšanu prezidenta amatā

7 komentāri
“Viņš neizdara lietas, kas neko nemaksā” – Urbanovičs skeptisks par Vējoņa atkārtotu pārvēlēšanu prezidenta amatā
REINIS HOFMANIS, F64

Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzvedas kā cilvēks, kas necer un nedomā par savu atkārtotu ievēlēšanu, šādu viedokli intervijā “Neatkarīgajā” paudis opozīcijas partijas “Saskaņa” līderis Jānis Urbanovičs.

Politiķa vērtējumā, Vējonis esot izdarījis vairākas kļūdas un turpinot tās darīt. “Es vairs negaidu no viņa nekādus pozitīvus pārsteigumus,” piebildis Urbanovičs.

“Viņš neizdara lietas, kas neko nemaksā, bet kas ir žesti, kuri ir jāizdara – piemēram, Lāčplēša dienā nevajadzēja braukt uz Franciju, Dziesmusvētkos nevajag apsveikt Ziemassvētkos, ja “Saskaņai” ir lielākais balsu skaits parlamentā, nu iedot pamēģināt izveidot valdību… Lai tak pamēģina – dabūtu tikai savas 23 balsis, bet – Valsts prezidents nebūtu piedalījies “sarkano līniju” vilkšanā. Kā Vējonis var cerēt uz “Saskaņas” balsīm, ja viņš pat uz sarunām neaicina?” Vējoni kritizējis Urbanovičs.

Urbanovičs uzskata, ka topošā Krišjāņa Kariņa (JV) vadītā koalīcija “tādu kā viņš [Vējonis] neievēlēs”. “Šī valdība ievēlēs kārtējo inkvizīcijas elementu. Inkvizīcija – tā jau nav tikai raganu dedzināšana. Inkvizīcija ir citādi domājošo iznīcināšana. Tiem, jaunajiem, kas tagad nonāk pie varas, viņiem ir savs, pareizais, viedoklis pret citiem, nepareizajiem. Viņu nostāja ir vienkārša: man tavs viedoklis nav svarīgs, jo tu esi nepareizajā partijā.”

Lūgts vērtēt, vai prezidenta amatā varētu nonākt tiesnesis Egils Levits, Urbanovičs pieļāvis, ka viņam “nav nekādu problēmu tikt ievēlētam”.

Arī “Saskaņai” varētu būt savs Valsts prezidenta amata kandidāts. “Kāpēc lai nebūtu? Visticamāk, būs, kaut vai tāpēc, lai mūsu frakcijas balsis uzreiz neieskaitītu kādās svešās spēlēs,” teicis politiķis, “mani pat ne tik daudz interesē Valsts prezidents, cik tas, kā “Saskaņas” frakcijas deputāti izturēs spiedienu šī balsojuma sakarā. Tagad, kad ir atklātais balsojums, ir vieglāk kontrolēt situāciju. (…) Tagad deputātu brīvība, rīkoties balsojumā, kā paši grib, ir ierobežota.”

7 komentāri