Viņķele: Strādājam pie scenārijiem rīcībai pēc ārkārtējās situācijas

11 komentāri
Viņķele: Strādājam pie scenārijiem rīcībai pēc ārkārtējās situācijas
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Latvijā ir sācies darbs pie scenārijiem rīcībai pēc ārkārtējās situācijas, kurus izskatīs Ministru kabinets, sociālajos tīklos paziņojusi veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

“Ir pilnīgi noteikti skaidrs, ka vismaz veselības aprūpē uz kādu brīdi vairs nebūs tādas situācijas, kad Covid-19 būs ārpus bildes. Līdz rudenim ir laiks pielāgot veselības aprūpi jaunajai realitātei,” izteikusies politiķe.

Kā ziņots, pēdējās diennakts laikā Latvijā ir reģistrēti astoņi jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, tādējādi kopumā līdz šim valstī konstatēti 812 ar Covid-19 sasirgušie, liecina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) apkopotā informācija.

Arī aizvadītajā diennaktī, neskatoties uz brīvdienām, izdevies nodrošināt augstu testu intensitāti – pēdējā diennaktī veikti 1874 Covid-19 testi, bet līdz šim Latvijā kopumā veiktas 47 617 pārbaudes uz saslimšanu ar Covid-19.

Pēdējās diennakts laikā slimnīcā ievietots viens jauns Covid-19 pacients. Kopumā patlaban stacionārā ārstējas 39 ar jauno koronavīrusu sasirguši cilvēki, no kuriem 33 pacienti ir ar vidēji smagu, bet seši pacienti – ar smagu slimības gaitu. Līdz šim no stacionāriem tikuši izrakstīti 80 Covid-19 pacienti, tostarp viens – vakar.

Dati par mirušajiem Covid-19 pacientiem un cilvēkiem, kuri no šīs slimības izveseļojušies, pēdējās diennakts laikā nav mainījušies: kopumā līdz šim Latvijā miruši 12 Covid-19 pacienti, bet no slimības atveseļojušies 267 cilvēki jeb aptuveni trešdaļa fiksēto inficēto.