Viņķele: Ievērojamais jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits liecina, ka testēšanas sistēma strādā

4 komentāri
Viņķele: Ievērojamais jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits liecina, ka testēšanas sistēma strādā
OKSANA DŽADANA, F64

Pagājušajā diennaktī atklātie 34 jaunie Covid-19 gadījumi ir apliecinājums tam, ka Latvijā izveidotā testēšanas sistēma strādā un epidemiologi veic savu darbu, sociālajos tīklos izteikusies veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

“Mums, sabiedrībai, kopumā jāpaveic savs [darbs] – pašizolācija, uz kuriem tas attiecas, distancēšanās, kur iespējams, roku higiēna, dezinfekcija, kā arī maskas,” raksta Viņķele.

Politiķe atzīmēja, ka salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm Latvija ir ieguvusi trīs nedēļas ilgāku laiku gandrīz bez ierobežojumiem. “Cik ilgi tā varēsim turpināt, lielā mērā atkarīgs no sabiedrības līdzestības un apzināšanās, ka Covid-19 nav joks un izdomājums,” uzsvērusi ministre.

Pēc viņas sacītā, Covid-19 izplatību ar administratīvām metodēm apturēt nevarot. “Jā, ir sodi par ierobežojumu neievērošanu, bet tā nevar būt ilgtspējīga un pamata metode,” uzskata politiķe, piebilstot, ka izpratne un atbildība, tāpat kā pierādījumos balstīti samērīgi ierobežojumi un visu sadarbība, ir sekmju pamatā.

Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī, veicot 2690 Covid-19 testus, Latvijā reģistrēti 34 jauni saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Šis ir lielākais vienā dienā reģistrētais pacientu skaits kopš 3.aprīļa, kad Latvijā tika konstatēti 35 inficētie.

SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka 24 saslimušie ir kontaktpersonas, no kuriem 19 ir kāda pārtikas jomas uzņēmuma darbinieki. Astoņi saslimušie ir atgriezušies no ārvalstīm, tostarp Krievijas, Turcijas un ASV. Vēl divām personām tiek precizēti inficēšanās apstākļi.

Līdz šim Latvijā kopumā veikti 299 085 Covid-19 izmeklējumi, saslimušas 1560 personas un 1248 izveseļojušās, bet 36 mirušas.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka pēdējās diennakts laikā nav stacionētu pacientu ar Covid-19. Kopumā stacionāros ārstējas desmit pacienti, no kuriem visi ir ar vidēji smagu slimības gaitu. Līdz šim no stacionāra izrakstīti 216 pacienti, starp kuriem ir gan veselie, gan mirušie.
4 komentāri