Viņķele: E-veselība ir nepareizi ieņemts, slims bērns; ir apturēta sistēmas izstrādes turpināšana

37 komentāri
Viņķele: E-veselība ir nepareizi ieņemts, slims bērns; ir apturēta sistēmas izstrādes turpināšana
DĀVIS ŪLANDS, F64

Šobrīd ir apturēta e-veselības izstrādes 3. kārta, tādējādi iesaldējot 5 miljonu eiro apgūšanu, to intervijā LNT rīta raidījumā “900 sekundes” apliecināja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Iepriekš Latvijas Ārstu asociācijas vadītāja Ilze Aizsilniece raidījumā atzina, ka e-veselība ir sistēma, no kuras būtu jāatsakās un jāizveido jauna, funkcionēt spējīga un, visticamāk, – ne tik dārga.

“Ideālā pasaulē es absolūti sekotu Aizsilnieces kundzes ieteikumam, bet diemžēl mums fakts ir tāds, ka ir noteiktas saistības par Eiropas fondu finansējumu, ko mēs esam uzņēmušies, īstenojot e-veselību,” atzina Viņķele.

Veselības ministre arī pauda viedokli, ka “e-veselība ir viens ļoti neveiksmīgs, no dzimšanas slims un nepareizi ieņemts bērns veselības aprūpes sistēmā”.

Šobrīd ir apturēta e-veselības izstrādes 3. kārta, kas varētu izmaksāt līdz pat 5 miljoniem eiro. “Pirms nebūs gūta pārliecība, ka tas darbu apjoms, ko mēs grasāmies pasūtināt, un tie uzdevumi, ko mēs grasāmies ar 3. kārtu risināt, ir atbilstoši lietotāju vajadzībām, šo 3. kārtu nesludinās,” uzsvēra ministre.

Kā otrais punkts ir e-veselības lietotāju padomes izveide, proti, tie cilvēki, kuriem ikdienā ir jāstrādā ar e-veselību, viņu viedoklis būšot noteicošais, proti, ko tad vispār pasūtināt, to akcentēja Viņķele.

E-veselības klibums esot radies tāpēc, ka “sistēmas pārvaldība vienmēr ir bijusi ministru biroja atbildība”. Tā esot “absolūti absurda situācija”.

Saruna ar Ilzi Viņķeli

37 komentāri