Ja arī valdības 1. decembrī pieņemtie tirdzniecības ierobežojumi uzreiz nebija līdz galam skaidri un nepārprotami, cilvēkiem nevajadzētu uzreiz meklēt radošus veidus, kā tos apiet, šādu nostāju savā blogā pauž veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
Politiķe piekrīt, ka valdības 1. decembra sēdē pieņemtie tirdzniecības ierobežojumi uzreiz nebija līdz galam skaidri un nepārprotami, bet to pamatmērķis – samazināt fizisku kontaktu skaitu un cilvēku pārvietošanos – no tā nemainās.
“Ja savstarpējas uzticēšanās līmenis sabiedrībā būtu augstāks, pietiktu ar regulējumu, ka brīvdienās tirgojamas vien pārtikas un pirmās nepieciešamības preces, minot saturisku aprakstu, ko ar to saprot,” apgalvo ministre. Tomēr, kas attur no šāda rīcības scenārija, Viņķeles ieskatā, ir meklējams līdzšinējā pieredzē, kas pierāda, “cik ārkārtīgi radoši tiek interpretēti saturiski it kā skaidri ierobežojumi”.
Pēc viņas paustā, uzklausot sabiedrības norādītās regulējuma nepilnības, tās tiek labotas vēl šodien, tādējādi degvielas uzpildes stacijās tomēr varēs iegādāties arī logu mazgāšanas šķidrumu un žurnālus.
Ministre tostarp atzīmē, ka ierobežojumu klāsts, ko Covid-19 izplatības mazināšanai lieto visā pasaulē, ir līdzīgs. Prioritāri tiekot būtiski ierobežoti vai aizliegti pasākumi klātienē – gan publiskie, gan privātie, kā arī sabiedriskā ēdināšana un iepirkšanās.
“Covid-19 rudens uzliesmojumā iespēja iegādāties tikai pārtiku un pirmās nepieciešamības preces nav nekāds retums. Beļģijā, piemēram, pārtikas lielveikalos nepārtikas preču ailes, nodaļas ir norobežotas un tiek tirgota pārtika un pirmās nepieciešamības preces,” kā piemēru min politiķe.
Tikmēr Latvijā līdzīgi ierobežojumi stāsies spēkā sestdien. Sociālajos tīklos cilvēki pauž polarizētus viedokļus – ir gana daudz sašutuma un neizpratnes.
Tomēr ministre uzsver, ka ierobežojumi ir līdz 11. janvārim, kas ir 39 dienu periods, no kurām minētie tirdzniecības ierobežojumi būs vien 14 dienas – tikai brīvdienās un svētku dienās, kamēr darbadienās aizvērtās nodaļas un veikali atkal būs vaļā.
Tāpat ministre atgādina, ka mazāk kontaktu novedīs pie mazāk inficēšanās gadījumiem, un līdz ar to arī mazāk Covid-19 pacienti nonāks slimnīcās. Tādējādi, ja slimnīcās būs mazāk Covid-19 pacientu, būs mazāk pārstrādājušos mediķu un vairāk pakalpojumu citiem slimniekiem, kuriem arī vajadzīga palīdzība. “Un ātrāk atpakaļ pie ierastās dzīves,” piebilst Viņķele.
Jau ziņots, ka otrdien valdība pieņēma vēl virkni stingrāku Covid-19 ierobežojumu, lai mazinātu saslimstības pieaugumu.
Nu kāpēc Viņķele ar savu svītu domā, ka cilvēki nesaprot, ka šeit lomu nespēlē Covids, bet naids pret iedzīvotājiem. Lai man paskaidro, kā tas nācās, ka aizliedz darboties skaistumkopšanas saloniem neba Rozentāle nebūtu parādījusi visai Latvijai savu manikīru un, lai tam būtu attaisnojums, tūlīt atcēla aizliegumu darboties skaistumkopšanas saloniem TAD MAN IR JAUTĀJUMS: kāda inficēšanās iespējamība bija tad kad saloniem aizliedza darboties? Un tagad pēc aizlieguma atcelšanas ļaujot darboties saloniem inficēšanās iespējas vairs nav? Kā saprast valdības rīcību šajā gadījumā ar skaistumkopšanas saloniem? Un šāda rīcība nav vienīgais gadījums! Tāpēc cilvēki ir sapratuši, ka pie aizliegumiem nav kovida saslimšanas, bet mērķis ir pilnīgi iznīcināt cilvēku dzīvi neievērojot Latvijā cilvēktiesības . Un es pilnīgi galvoju, ka vēlēšanās neviens vairs nepiedalīsies! NEVIENS!
Patīk kad deputāti/ministri u.c. visu vainu noveļ uz iedzīvotājiem! Es gan gribētu teikt, ka nekur neesmu redzējusi ne ballītes, ne baigos saietus! Ja runā par Rīgu, tad vajag varbūt mazliet savādāk skatīties, tur tomēr ir vairāk iedzīvotāju! Nožēlojami ir teikt, ka iedzīvotāji neievēro ierobožojumus, ievēro, ievēro pat tie kas ir pret visu šo! Valdība vienkārši pati nezin ko dara-vienā dienā izlemt ka neko nedrīkst pirkt, bet pēc pāris stundām sākt labot šo visu!!! Kāpēc skolēniem nevar atļaut uzrakstīt pārbaudes darbu,un pēc tam vakarā izdomāt ka viņiem vajag ko izlabot? Varbūt tās sēdes vajag sākt rīkot 8.00 no rīta nevis vēlā pēcpusdienā?! Trakāk kā bērnudārzā!!!
TOP komentāri
spriidiic
Ķirsis
#