Viņķele ar Covid-19 cer “tikt galā” līdz Jāņiem

39 komentāri
Viņķele ar Covid-19 cer “tikt galā” līdz Jāņiem
EDIJS PĀLENS, LETA

Lai arī situācija ar Covid-19 izplatību Latvijā stabilizējas un samazinās jaunatklāto inficēto skaits, sabiedrība tuvākajā laikā nedrīkst aizmirst par valdības ieviestajiem drošības pasākumiem, otrdien pēc valdības sēdes sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

“Es ceru, ka mums izdosies līdz Jāņiem tikt galā ar Covid-19, un Lieldienu šūpošanos mēs ar lielu prieku varēsim īstenot vēlāk vasarā,” izteicās politiķe, pēc kuras vārdiem, priekšā ir Lieldienu brīvdienas, kas kārdinās jauniešus doties ārā, bet neatkarīgi no tā ministre mudina jaunos cilvēkus ievērot noteiktos drošības pasākumus.

Lasi vēl: Ārkārtējā situācija Latvijā pagarināta līdz 12. maijam

“Lūdzu, neļaujamies pavasara eiforijai un strikti izpildām epidemioloģiskos nosacījumus – distancēšanos, higiēnu, divu metru distances ievērošanu un publisku pasākumu neapmeklēšanu,” aicināja Viņķele, “šī ir tā reize, kad pieticīga latviešu piesardzība – “nevajag vēl sapriecāties” – tiešām ir vietā.”

Jau ziņots, ka Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs ir atzīmējis, ka pagājušajā nedēļā novērots saslimušo skaita samazinājums. SPKC informācija liecina, ka pagājušajā nedēļā tika konstatēti 187 jauni saslimšanas gadījumi, kamēr nedēļu iepriekš – 217. Arī šīs nedēļas pirmajās dienās vērojama samazināšanās tendence.

“Neskatoties uz to, ka testēšana tika palielināta, novērojams samazinājums pozitīvo testu īpatsvarā no 3% līdz 2,7%,” klāstīja Perevoščikovs.

“Šie dati kopumā liecina, ka notikusi epidemioloģiskās situācijas stabilizēšanās,” pauda epidemiologs, norādot, ka tas arī ir skaidrojams ar ieviestajiem sociālās distancēšanās pasākumiem, kā arī citiem profilaktiskiem pasākumiem.

Kā vēstīts, pēdējā diennaktī konstatēti tikai seši jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, kas ir mazākais vienā dienā reģistrēto jauno pacientu skaits kopš marta vidus. Tomēr līdz šim kopumā infekcija apstiprināta 548 personām.

Patlaban 41 pacients stacionēts, tostarp 38 ar vidēju slimības gaitu, bet trīs – ar smagu.