Komentāri

Viņi nereti suņu ķērāju vai pat policijas rokās nonākuši, jo saviem saimniekiem kļuvuši lieki cienījamā vecuma dēļ. Citkārt saimnieki tos aklus un stīvus vienkārši naktī atved un atstāj pie patversmes durvīm. Bet vēl kādam nomiris saimnieks.
Stāsts ir par dzīvniekiem-senioriem, kuru dzīvnieku patversmēs ir ļoti daudz. Un rīt vienā no Rīgas dzīvnieku patversmēm atklās īpašu Senioru programmu.

Pēc tam, kad 2012. gada vēlā rudenī pie Getliņu izgāztuves augumā iespaidīgo un gados cienījamo rējēju atrada suņu ķērāji, viņš patversmē savu cilvēku un ceļu uz mājām gaidīja tieši trīs gadus. Tūdaļ jau apritēs 7 mēneši, kopš suņuvīrs lepni dzīvo elitārā Rīgas mikrorajonā un savai saimniecei dodas līdzi pat uz darbu un ciemos. Mainīts arī patversmē kristītais vārds uz Bleiku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Baiba Kojare, Bleika saimniece

Ja izdomāju iet vakariņās, tad mums ir vietas, uz kurieni ejam paēst, tur viņš ir mīlulis, gatavo viņam paēst un sagaida ar ūdeni. Viņam ļoti patīk cilvēki, kompānijas. Ja ir runa tieši par vecumu, tad manam dzīves ritmam Bleiks ir tieši tāds, kādu vajag, jo man nebūtu tik daudz laika iet ar suni suņu skolā, sākt audzināt.

Šī ir pirmā reize, kad pēc adopcijas Bleiks atbraucis ciemos uz patversmi, kur iepriekš pavadījis vairākus gadus. Viņš arīdzan ir viens no pirmajiem, kurš visai sāpīgā veidā izmēģinās jauno Senioru programmu.

Patversmes vadītāja stāsta, ka tās mērķis ir veicināt, lai cilvēki biežāk adopcijai izvēlētos vecākus dzīvniekus, jo daudziem tas ir bubulis, kaut vai finansiālo izdevumu dēļ.

Dzīvnieku patversmē Ulubele aptuveni piektā daļa no 350 dzīvniekiem ir seniori, un mēnesī vairāk nekā desmit no tiem otrpus ikdienā pierastajam žogam ierauga savu nākamo saimnieku. Citā Rīgas dzīvnieku patversmē Labās mājas aptuveni trešā daļa no četrkājainajiem iemītniekiem ir seniori. Piemēram, suņu dāma Reja te dzīvo kopš septiņu gadu vecuma.

Vēl bez Rejas patversmē uz mājām cer seniori Patriks, Opītis, Omīte, Simona un Zane, kā arī par Svītraino reisu iesauktā kaķu komanda, kam nomira saimnieks.

Patversmēs ir arī pārliecināti, ka arī valstij ir jābūt daudz prasīgākai pret dzīvnieku īpašniekiem un vēl stingrāk jāregulē saimnieku atbildības jautājums, un viens no risinājumiem – daudz apspriestā obligātā suņu reģistrācija.

Foto

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl