Viltus ziņu portālu uzturētājs Endziņš apcietinājumā varētu pavadīt līdz pat deviņiem mēnešiem

11 komentāri
Viltus ziņu portālu uzturētājs Endziņš apcietinājumā varētu pavadīt līdz pat deviņiem mēnešiem
Ilustratīvs foto. (Foto: Pixabay.com)

Kāds pirms mēneša sākts kriminālprocess rezultējies ar arestu. Apcietināts Niks Endziņš, kurš izveidoja viltus interneta portālus, kuros izplatīja melīgas ziņas, piemēram – par lielveikala sabrukšanu Rīgā. Viņa nepilngadīgajam līdzdalībniekam tiesa piemēroja ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli, bet pats Endziņš aiz restēm varētu pavadīt līdz pat deviņiem mēnešiem.

21 gadu vecais Endziņš un viņa sabiedrotie internetā izplatīja ar drošības apdraudējumu saistītas viltus vēstis, kas izraisīja plašu rezonansi, kā arī neizpratni par likumību. Lai saņemtu pēc iespējas vairāk klikšķu, tādējādi pelnot no reklāmas, jaunieši, publicēja nepatiesus ierakstus par mirušām slavenībām, bīstamu vīrusu izplatību un piemēram, par to, ka no nākamā gada katrs skolēns saņems 300 eiro mēnesī.

Taču tiesībsargājošo iestāžu pacietības mērs kļuva pilns mirklī, kad valsti pāršalca ziņa par Rīgā sabrukušu lielveikalu. Pēc vairāku uzņēmēju un valsts iestāžu pārstāvju iesniegumiem Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa uzsāka kriminālprocesu.

“Kamēr netiek nodarīts kaitējums kādai trešajai pusei, tikmēr tu vari rakstīt da jebko. Bet šinī gadījumā tika izmantoti, kā jūs atceraties, precīzi komersanti, viņu nosaukumi un šī nelaimes, kas tur notikušas,” saka Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

“Vakar šīs lietas izmeklēšana tika pabeigta. Ir noskaidrotas trīs personas, kas veica šīs darbības. Pagājušajā mēnesī viņi bija nopelnījuši 1500 eiro ar šo rīcību. Organizatoram tiesa vakar piemēroja apcietinājumu,” norāda policijas priekšnieks.

Endziņš jau iepriekš divas reizes ir sodīts saistībā ar krāpšanu un citiem mantiskiem noziegumiem. Pārējie divi līdzdalībnieki ir 15 gadīgs pusaudzis, kuram piemērota uzturēšanās noteiktā vietā un aizliegums izbraukt no valsts, un kāda 30 gadus veca persona, pret kuru vēl pierādījumi nav savākti. Šo interneta vietņu darbība ir pilnībā apturēta.

11 komentāri