Viltus glābšanas problēma: aicina nevest mājās meža dzīvnieku mazuļus

0 Komentāru

Līgatnes dabas taku darbinieki aicina iedzīvotājus nevest mājās meža dzīvnieku mazuļus. Viltus glābšanas problēma kļūst aktuāla katru pavasari.

Pagājušajā gadā uz Līgatnes dabas takām tika atvesti divi stirnēni. Vienam mammu notrieca automašīna. Bet otru cilvēki dabai bija atņēmuši nepamatoti.

“Visbiežāk it kā izglābj un pēc tam arī atved uz Līgatni zaķus un stirnas, jo šo dzīvnieku mazuļi parasti slēpjas,” stāsta DAP Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange.

Pirmos satrauktos zvanus Līgatnes dabas taku darbinieki sāk saņemt martā, kad dzimst pirmie zaķēni. Cilvēki pastaigājoties mežā ierauga paslēpušos garausi un nodomā, kas viņš ir pamests. Lai gan īstenībā, mamma pie viņa nāk pāris reizes dienā, lai pabarotu. Tādēļ nest šos dzīvnieku mazuļus mājās nedrīkst.

“Cilvēkam ir ļoti grūti izaudzināt meža dzīvnieku, jo nu gluži govs piens nederēs. Katram dzīvniekam pilnīgi savādāka barošana nepieciešama. Un vēl viena lieta ir tāda, ka šis dzīvnieks kad izaug liels, viņš jau tāds mājdzīvnieks. Viņš ir pilnīgi savvaļas dzīvnieks. Tad cilvēks sāk domāt, ka es jau tādu nevaru mājās paturēt, man nav kur tādu likt, un dabā tādu arī vairs nevar palaist,” norāda DAP Līgatnes dabas taku vadītāja

Neskaidrās situācijas iedzīvotājus aicina zvanīt un konsultēties ar speciālistiem. Cilvēku palīdzība var būt nepieciešama vien tad, ja blakus mazulim ir redzama nedzīva mamma. Tad par šiem mazuļiem Dabas takās parūpēsies, kur pēc tam par tiem varēs priecāties šī parka apmeklētāji. To skaits pēdējos gados strauji pieaug –  pagājušajā gadā sasniedzot jau 61 000.

Pašlaik Līgatnes dabas takās var apskatīt vairāk nekā 50 dažādu sugu dzīvniekus. Visi aploki ir pilni, tāpēc cilvēku viltus izglābtiem mazuļiem var arī nepietikt vietas.

0 Komentāru