Vilks: Ekonomika augs lēnāk nekā bija prognozēts

Komentāri

Finanšu ministrs Andris Vilks izteicies, ka Finanšu ministrija pārskatījusi prognozes par ekonomikas pieaugumu. Iepriekš tika prognozēts 4 %pieaugums, tagad tas samazinājies līdz  2,5 %. Attiecīgās jomas eksperti, ka šāds samazinājums liecina par to, ka līdzekļi valsts budžetā būs mazāk nekā iepriekš tika plānots.

Finanšu ministrs Andris Vilks atzīst, ka šāda situācija ir radusies pasaules notikumu iespaidā. Līdz ar to visi budžeta pieprasījumi, kas tika mērķēti uz 4% izaugsmi rada negatīvu fiskālo telpu. Ministrs arī pauž viedokli, ka Krievija visdrīzāk savas pozīcijas nemainīs, līdz ar to ekonomika augs lēnāk nekā bija prognozēts.
Andris Vilks norāda, ka nevajadzētu sagraut to, kas ir tik grūti tapis. ”Latvija ar katru nākamo gadu ir pietuvojusies bezdeficīta budžetam. Diemžēl šī brīža situācija pirms vēlēšanām neliecina ne par ko labu. Latvijas politiķi pirms vēlēšanām Krievijas embargo kontekstā nedrīkst ieslīgt populismā, ķerties pie budžeta tērēšanas un izpostīt Latvijas izveidoto taupīgās valsts tēlu Eiropā. To mēs nedrīkstam pieļaut,” atzīst ministrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Plašāk skatieties TV3 ziņās jau šovakar plkst. 19:00

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl