Vīķe-Freiberga par mediķu algām: Šī Saeima nav vainīga par iepriekšējās Saeimas grēkiem

101 komentārs

Rosinājumam atlaist Saeimu pamats nav saskatāms. Rīgas domes atlaišanai vajadzētu būt kā pašam pēdējam izmisuma solim, jo pašvaldība ir pilsoņu ievēlēta. Mediķu protestu pamatā ir iepriekšējā parlamenta atstātā dzeguzes ola. Tā šī gada notikumus raksturo eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Sarunā ar TV3 Ziņām viņa arī stāsta par savu aizraušanos – Ziemassvētku kaktusu pavairošanu un joprojām ļoti aktīvo dalību dažādās starptautiskās sanāksmēs.

Vīķe-Freiberga kontekstā ar mediķu protestiem izteikusies, ka viss šis stāsts izskatās pēc iepriekšējās Saeimas atstātas dzeguzes olas. “Man radies tāds iespaids, jo budžetu veido tā brīža valdība. Aizejošā Saeima nemēdz pieņemt saistošus lēmumus attiecībā uz budžetu, jo viņu pēctečiem būs jārēķinās ar reāliem valsts finansiālās situācijas apstākļiem. Tas nebija atbildīgs solis,” viņa saka.

Kā norāda eksprezidente, streiks ir viens no uzmanības pievēršanas veidiem: “Savulaik man kā universitātes profesorei nācās piedalīties profesoru arodbiedrības dibināšanā… Es arī piedalījos vienā streikā, tā kā man ir jāatzīst, ka jebkurai profesijai ir, ja viņi uzskata, ka darba devēji nav pietiekoši uzklausījuši, ir iespēja protestēt. Ir arī nepatīkamas sekas. Cietēji ir pacienti vai lidostās ceļotāji. Streiks savā ziņā dara pāri nevainīgiem cilvēkiem, bet tas ir pēdējais solis, ja dialogs nekustās uz priekšu.”

Uz jautājumu, vai viņa saredz pamatu rosinātajai Saeimas atlaišanai, Vīķe-Freiberga norāda: “Man personiski pamats nav saskatāms. Ja runa ir par mediķu algām, iepriekšējā Saeima jau vairs nav – šī Saeima par tās grēkiem nav vainīga. Vai mums parādījies kāds jauns politiskais spēks, vai Saeimas partijas nākušas ar ģeniāliem risinājumiem mūsu problēmām. Ja mēs atkal pirksim kaķi maisā, kāds tur būs labums?”

Tāpat pēdējā laikā aktuāls ir temats par Rīgas domes atlaišanu un ārkārtas pašvaldību vēlēšanām galvaspilsētā. “Tas, ka ir notikušas daudzas izsaimniekošanas un korupcijas epizodes, par to attiecīgās instances jau sen mums ir pavēstījušas. Manā izpratnē šādas lietas būtu tādā līmenī risināmas. Man gribētos redzēt, ka mūsu tieslietu sistēma spētu kontrolēt pašvaldību darbu un pēc vajadzības sodītu. Bet atlaist veselu domi, kas ir pilsoņu ievēlēta, tas ir pēdējais izmisuma solis. Tā kā manā rīcībā nav pietiekoši fakti, neko vairāk pateikt nevaru, bet tas ir izmisuma solis, jo ir citi risinājumi,” pauž Vīķe-Freiberga.

Domājot par nākamo gadu, viņa norāda, ka šobrīd mums ir lielāka brīvība, nekā jebkurai citai latviešu tautas paaudzei līdz šim: “Mums jānovērtē šī privilēģija un mums ir iespēja darīt kaut mazumiņu, lai šī zeme būtu labāka skaistāka un plaukstošāka.”

101 komentārs