Komentāri

Dārzmīļi izpērk puķu stādus, pat nesagaidot siltu laiku! Dārza darbu sezonai sākoties, aizvien plašāks dēstu klāsts vērojams ne vien audzētavās, bet arī lielveikalos. Tur dažkārt var nopirkt stādus, kas mūsu klimatiskajos apstākļos nemaz neaug, bet zemā cena bieži kļūst par vienīgu argumentu, kāpēc pircējs tos iegādātos.

Dārza mīļotāju pulciņā katru gadu pievienojas arvien lielāks iesācēju skaits. Kāds grib zināt, kā pareizi audzēt augļkokus un ne tikai ābeles un bumbieres, bet arī eksotiskākos augus – aprikozes un aktinīdijas, kas pēdējos gados guvušas īpašu popularitāti.

Ekrānuzņēmumi

Vietējo stādu audzētāju vidū palielinās konkurence – tiek būvētas siltumnīcas, paplašinātas platības un parādās arvien lielāka stādu dažādība.

Andrejs Vītoliņš
Stādu audzētāju biedrības vadītājs

Tā ir laba tendence. Protams, vienā mirklī mēs nonāksim pie tā, vai tirgus nepiepildīsies? Vai nesāksies krasāka konkurence ar ārzemju augiem? Tas ir smags jautājums, jo konkurenti nesnauž. No ārzemēm tiek ievesti daudz augu.

Gandrīz puse no visiem šobrīd nopērkamajiem puķu stādiem ir ievesti no ārzemēm, bet no augļkoku stādiem ievests ir katrs piektais.

Speciālisti gan brīdina, ka, pērkot ārvalstu produkciju, jābūt gatavam, ka Latvijas klimatam augs var būt nepiemērots. Viņi iesaka gan puķu, gan augļkoku stādus pirms iegādes rūpīgi izpētīt. Mēdzot gadīties arī tā, ka stādiem atklājas kāda augu slimība.

Lasi vēl