“Vietējie suņu īpašnieki iemanījušies aizmukt no policijas!” Jūrmalā pastiprināta kontrole par suņiem pludmalē

10 komentāri

Jūrmalas pašvaldības policija pastiprinājusi kontroli pludmalēs, tostarp saistībā ar aizliegumu atrasties pie jūras ar dzīvniekiem.

Par suņu staidzināšanu pludmalē šogad jau ir noformēti 56 administratīvie protokoli.

Ludmila
tūriste no Lietuvas

Vēl sezona it kā nav sākusies. Mēs zinājām, ka ar suni nedrīkst atrasties pludmalē. Bet mēs domājām, ka tas aizliegums tikai sezonas laikā. Pie mums Lietuvā tā ir – tikai sezonas laikā. Un padomājām, ka te tāpat, apsēdāmies netālu no ieejas pludmalē. Protams, aizvedīsim suni prom.

Iestājoties labam laikam un palielinoties atpūtnieku skaitam, Jūrmalas pašvaldības policija pastiprināja kontroli. Ar dzīvniekiem pludmalē nedrīkst atrasties higiēnas apsvērumu dēļ. Kā arī tāpēc, ka daudzi cilvēki pie jūras sporto, un suns var pret skrējēju vai nūjotāju izturēties agresīvi.

Par suņu staidzināšanu pludmalē tiek noformēti vidēji četri administratīvi protokoli nedēļā. Ņemot vērā, ka aizliegums Jūrmalā ir spēkā jau septiņus gadus, tas esot augsts rādītājs.

Ritvars Germans
Jūrmalas glābšanas dienesta vecākais inspektors

Ir diezgan daudzi, kas neievēro. Un ne jau tik daudz ir tā nezināšana, vienkārši ir paļaušanās uz to, ka mani jau nenoķers. Un ļoti daudzi ir tādi, kas pastaigājas pludmalē.

Ar dzīvniekiem nedrīkst atrasties visā Jūrmalas pludmalē 24,5 kilometru garumā – sākot no Lielupes grīvas beidzot ar Jaunķemeriem.

Tik lielu teritoriju pašvaldības policija patrulē ar kvadricikliem. To gaismas un rūkoņa ir viegli pamanāmas no tālienes. Vietējie suņu īpašnieki ir iemanījušies jau laikus aizmukt prom. Tā notika arī filmēšanas laikā.

Ritvars Germans
Jūrmalas glābšanas dienesta vecākais inspektors

Tas izskatās diezgan nožēlojami. Parasti tie ir Jūrmalas vietējie iedzīvotāji, kas iziet ar suni pludmalē, ieraugot glābšanas dienesta transportu vai pašvaldības policijas transportu pludmalē, viņi tiešām ar to suni mūk, skrien kāpu zonā iekšā.

Noteikumu pārkāpēji kaitina likumpaklausīgos jūrmalniekus, kuri ar saviem četrkājiem draugiem pastaigājās kāpās.

Māra
jūrmalniece

Ļoti gribas, bet nevar. Ievērojam. Varbūt uz kādu brītiņu aizejam pie jūras apskatīties, un ātri atpakaļ. Mums pilnas kabatas ar maisiņiem, un visu ievērojam. Bet citi tiešām to nedara, un tad ir diezgan nepatīkami.

Ar dzīvniekiem ir aizliegts uzturēties arī citu pilsētu pludmalēs. Piemēram, Rīgas un Saulkrastu pašvaldību saistošie noteikumi aizliedz izvest pastaigā un peldināt suņus un citus mājdzīvniekus oficiālajās peldvietās. Bet citur pludmalē dzīvnieki nedrīkst traucēt pārējo atpūtnieku mieru, un aiz viņiem jāsavāc.

  • Par Jūrmalas pilsētas pludmales un peldvietu izmantošanas saistošo noteikumu neievērošanu ir paredzēts naudas sods no septiņiem līdz 350 eiro, un no 15 līdz 700 eiro, ja pārkāpums tiek izdarīts atkārtoti.
  • Lēmumu par soda apmēru pieņem administratīvā komisija.