Komentāri

Jau šajā nedēļas nogalē veikalos nonāks jaunās Latvijas gurķu ražas pirmie kilogramu simti. Šogad tie novākti nedaudz vēlāk kā citus gadus, jo – lai gan  ziema bija silta – saule spīdēja reti. Tikmēr gurķu audzētāji raizējas par to, vai nenāksies samazināt siltumnīcu platības.

Pirmie gurķi šogad ienākušies Mārupes siltumnīcās un veikalos tie nonāks šajā nedēļas nogalē. Tas gan ir vēlāk nekā citugad, jo šoziem gurķu nogatavošanos kavēja saules gaismas trūkums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par Latvijas pirmo gurķu ražu interesējas arī kaimiņi lietuvieši, ar ražu problēmas šogad ir Spānijā, kur lielā karstuma dēļ ir grūtības ar ūdeni. Taču līdz Spānijai gan Latvijas gurķi nenonākšot, jo tad tie jāsaiņo celofānā, lai nodrošinātu transportēšanu, savukārt tas nāk par sliktu garšas īpašībām. Vienlaikus audzētāji raizējas, vai nākotnē nenāksies samazināt siltumnīcu platības.

Pirmās gurķu ražas cena veikalos būs līdzvērtīga no Polijas ievestajiem dārzeņiem – nepilni 5 eiro par kilogramu. Kopumā kooperatīvs Baltijas dārzeņi, kas siltumnīcās izaudzē 98% Latvijas gurķu un tomātu ražas, sezonas laikā plāno novākt 4000 tonnas gurķu un tikpat tomātu. Tomāti veikalos parādīsies pēc aptuveni mēneša.

Lasi vēl