Viesistabā atrod lapsu

Komentāri

Babītes novadā ir neliels ciemats ar nosaukumu Cielavas, kas atrodas tik tuvu mežam, ka cilvēki, šķiet, jau saraduši ar meža zvēru apciemojumiem. Viena lieta, ja nelūgtais ciemiņš ir pagalmā, bet pavisam cita – ja tas jau nāk iekšā mājā.

Cielavu iedzīvotājs Kaspars stāsta, ka lapsas tuvējā apkārtnē esot bieži viesi, taču viņš nekad neesot domājis, ka kādu no šiem ciemiņiem nāksies ieraudzīt savā viesistabā, rokoties pa cukura trauku. Taču tieši tā šodien arī noticis.

Kā jau nopratāt – draugi paši sazvanījuši glābējus, savukārt Kaspars kopā ar draudzeni devies prom no mājas – drošs paliek nedrošs. Ugunsdzēsēji savukārt ātri vien atbraukuši un sabijušos kūmiņu atraduši Kaspara dzīvojamajā istabā.

Ugunsdzēsējs stāsta – rudais zvērs esot pusaugu lapsēns, kurš droši vien meklējis kādu garšīgāku kumosu. Taču rezultātā vienkārši izbiedējis cilvēkus, pats nobijies un arī mājas kārtību mazliet sajaucis – apgāzis vāzi un izbēris cukurtrauku. Mēs savukārt dodamies līdzi glābējiem, lai redzētu, kā lapsa atkal nonāk brīvībā. Puiši dzīvnieku aizved gabaliņu prom no ciemata, lai viņš atkal neatgrieztos pie cilvēkiem un pēc tam palaiž vaļā.

Galu galā mazā lapsa radīja smaidu gan ugunsdzēsēju, gan paša kaspara, kurš, ticis no nelūgtā ciemiņa vaļā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl