Viens no garo rindu iemesliem – pacienti nebrīdina, ka neieradīsies uz vizīti pie ārsta

Komentāri
Viens no garo rindu iemesliem – pacienti nebrīdina, ka neieradīsies uz vizīti pie ārsta
FOTO: LETA

Ik gadu 20 000 bērnu, kuri pierakstās uz vizīti pie speciālista Bērnu slimnīcā, uz to neierodas, par to iepriekš nebrīdinot. Tas ir viens no nesamērīgi garo rindu iemesliem, un tas liedz citiem pacientiem laikus saņemt ārstu konsultācijas.

Situācija nedaudz uzlabojās pavasarī, kad Bērnu slimnīca sāka apzvanīt vecākus, kuriem tuvākajā laikā ir pieraksts pie speciālista.

Bērnu slimnīcas zvanu centra dispečeres ik mēnesi apzvana ap 8 000 mazo pacientu vecāku, lai atgādinātu par vizīti pie ārsta.

Šie zvani palīdz vecākiem atcerēties, taču 10% no visiem pierakstītiem bērniem uz konsultāciju tā arī neierodas, iepriekš par to neinformējot.

Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārste Irēna Sprudzāne vienas dienas konsultācijas laikā nav sagaidījusi divus no sešiem pierakstītajiem pacientiem. Daktere ne tikai nesaņems naudu par šīm vizītēm, bet tas arī liedz iespēju saņemt konsultāciju citiem bērniem, kuriem tā jāgaida 2-3 mēnešus.

LNT Ziņu aptaujātie vecāki atzīst, ka, nogaidot rindā vairākus mēnešus, lieliski saprot, ka gadījumā, ja netiek, Bērnu slimnīca jāpabrīdina ir. Piemēram Mārtiņa tētis Aldis savu atvasi uz sonogrāfiju ir pierakstījis aprīlī, tātad pirms 6 mēnešiem.

Gadā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālistu konsultācijas bija nepieciešamas 200 tūkstošiem mazo pacientu un 20 000 no viņiem neierodas nebrīdinot.

Mediķi atgādina, ka nav iemesla kautrēties atteikt vizīti, jo šī informācija aiztaupa daudz rūpju – laikus paziņojums par neierašanos ne tikai atvieglo speciālistu darbu, bet arī sniedz iespēju palīdzēt pēc iespējas vairāk pacientiem. Lai atteiktu vizīti, ir iespējams ne tikai zvanīt, bet arī sūtīt e-pastus.

Lasi vēl