“Vienotības” mērķis nav šūpot valdību, bet rosinātās mikrouzņēmuma nodokļa izmaiņas neatbalstīs

Komentāri
“Vienotības” mērķis nav šūpot valdību, bet rosinātās mikrouzņēmuma nodokļa izmaiņas neatbalstīs
Foto: LETA

Šorīt notika partijas “Vienotība” Saeimas frakcijas un valdes kopsēde. TV3 Ziņu korespondente Kristīne Žilde-Krēvica ziņo, ka partija nav mainījusi noraidošo pozīciju pret ieceri pagaidām atteikties no minimālajām sociālajām iemaksām un līdz 15% palielināt mikrouzņēmumu nodokļa likmi no 1. janvāra.

Šodienas Saeimas komisiju balsojumos “Vienotības” deputāti apņēmušies minēto ieceri neatbalstīt. Pēc “Vienotības” kopsēdes partijas līderis Andris Piebalgs akcentēja, ka minimālās sociālās iemaksas ir pareizs politikas virziens, taču sistēmas ieviešanu var pārcelt uz vēlāku laiku. Piebalgs arī uzsvēra, ka partijas mērķis nav valdības šūpošana, un tā ir gatava turpināt sarunas, akcentējot, ka “Vienotība” savā pozīcijā ir vienota.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau ziņojām, ka, “Vienotības” skatījumā, mikrouzņēmuma nodokļa likme 15% apmērā sodītu tos mikrouzņēmējus, kam ir liels apgrozījums, tāpēc diskutējama būtu iespēja uzņēmējiem ļaut pašiem izvēlēties, vai maksāt sociālās iemaksas un 5% likmi, vai Kučinska piedāvātos 15%.

Par iespējamām izmaiņām MUN režīmā šodien diskutēs Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, savukārt par sociālo iemaksu jautājumu – Sociālo un darba lietu komisija. Budžeta komisija skatīs arī otrreizējai caurlūkošanai nodotos grozījumus MUN likumā.

Vienotība neatbalsta ZZS priekšlikumu MUN paaugstināt līdz 15%. Sevi par valdības iekšējo opozīciju nevēlas saukt @TV3zinas

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde nosrisnās saspringtā gaisotnē. TV3 ziņas novēroja, ka, strīdoties par mikrouzņēmuma nodokļu likmi, tiek pat paceltas balsis. Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars jautā, kurš uzņemsies atbildību par brāķi, bet finanšu ministrijas pārstāvji tādu nesaskata.

Lasi vēl