“Vienotība” un LRA pieprasa izvērtēt Auguļa atbilstību satiksmes ministra amatam

13 komentāri
“Vienotība” un LRA pieprasa izvērtēt Auguļa atbilstību satiksmes ministra amatam
Foto: f64

Vairākas partijas pieprasa premjeru izvērtēt Ulda Auguļa atbilstību satiksmes ministra amatam saistībā ar izskanējušo informāciju, ka Auguļa ģimene, iespējams, kā dāvanu saņēmusi lietošanā jaunu auto. Nesaņemot apmierinošas atbildes, “Vienotība” un Latvijas Reģionu apvienība (LRA) solījusi jau šonedēļ Saeimā iesniegt Auguļa demisijas pieprasījumu.

Tikmēr Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) neko nosodošu partijas biedra rīcībā nesaskata, atgādinot, ka KNAB auto lietu izvērtēja, bet pārkāpumu nekonstatēja.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis: “Tas jāvērtē no kriminālatbildības viedokļa, un, ja tur nav pārkāpuma, un to ir pateicis KNAB vadītājs, es netaisos šeit nekādas izmeklēšanas veikt. (TV3 Ziņas: Jums pašam nav jautājumu savam ministram?) Vai es viņam tēvs esmu?”

“Tiesiskā valstī pēc šādiem gadījumiem, kad ministrs pinas ar atbildēm un ir skaidrs, ka tur ir kaut kāda shēma apakšā un gūts labums no konkrētiem uzņēmējiem, ministrs šodien būtu no rīta uzrakstījis atlūgumu. Minimums, ko šobrīd ir nepieciešams darīt ministram, ir nākt ārā presē ar paziņojumu, kas īsti ir noticis, kāds ir tiesiskais pamats šādam apjomīgam dāvinājumam,” norāda Saeimas deputāts Edvards Smiltēns (LRA).

Atgādinām, ka raidījums “Nekā personīga” ziņoja par 30 000 eiro vērtu “Renault” markas automobili, kuru Polijā par nodokļu krāpšanu aizdomās turētais bijušais valsts uzņēmuma “LDz loģistika” valdes priekšsēdētājs Verners Lūsis savulaik, strādājot citā uzņēmumā – “Euro Auto” – , neskaidros apstākļos nodevis lietošanā satiksmes ministra Ulda Auguļa ģimenei. Uzņēmuma darbinieki apgalvo, ka par auto izmantošanu nav maksāts. Augulis gan to noliedz.

13 komentāri