Vienotība apspriež shēmu, kā Āboltiņai tomēr tikt pie deputāta mandāta

0 Komentāru
Vienotība apspriež shēmu, kā Āboltiņai tomēr tikt pie deputāta mandāta
FOTO: LETA

Partijā Vienotība apspriesta shēma, ka premjerministres Laimdotas Straujumas padomnieks Ints Dālderis, kurš ievēlēts jaunajā Saeimā, varētu nolikt mandātu un doties strādāt topošā eirokomisāra Valda Dombrovska birojā Briselē, tā liecina neoficiāla informācija. Ja šī iecere tiktu īstenota, tad parlamentā darbu varētu turpināt vēlēšanās aiz strīpas palikusī Solvita Āboltiņa.

Versijas par to, kā jaunajā Saeimā neievēlētai Vienotības līderei tomēr tikt pie deputāta mandāta, politiskajos kuluāros sāka virmot uzreiz pēc vēlēšanām, un kā viena no versijām tika pieļauta doma, ka kāds no trijiem Kurzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētajiem deputātiem apmaiņā pret labu amatu, varētu atteikties no mandāta, tādējādi paverot iespēju deputāta vietu iegūt Solvitai Āboltiņai.

Nākamajā dienā pēc vēlēšanām LNT ziņu uzrunātais Ints Dālderis apgalvoja, ka ar viņu par šādu iespēju runāts neesot un viņš esot gatavs strādāt gan Saeimā, gan izpildvarā.

Šodien, kad parādījās runas, ka Dālderim tomēr varētu tikt piedāvāts amats Briselē, viņš atcerējās, ka par šādu iespēju kaut kad senāk esot runāts.

Tomēr Dālderis arī šodien apgalvo, ka ir apņēmības pilns pats sēsties Saeimas deputāta krēslā. Desmit tūkstošus eiro mēnesī vērto darba piedāvājumu viņš vērtēs tikai, ja tāds tiks izteikts. Arī Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas pārstāve šādu iespēju patlaban LNT Ziņām nodēvēja par baumām un spekulācijām.

Neoficiāli izskanējis – ja gadījumā Solvitai Āboltiņi izdotos iegūt deputāta mandātu, viņa varētu ieņemt ietekmīgo Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītājas amatu.

Skaidrības, vai partijā apspriestā iespēja tiks īstenota dzīvē, nav. Pagaidām Valdis Dombrovskis savas kārtis galdā neliek. Gala lēmumi par biroja darbiniekiem tikšot pieņemti tuvāko nedēļu laikā pēc Eiropas Komisijas apstiprināšanas Eiropas Parlamentā.

0 Komentāru