Komentāri

Saeima beidzot vienojusies, kā mazāk turīgajiem iedzīvotājiem kompensēt elektrības cenas lēcienu, kas gaidāms līdz ar elektroenerģijas tirgus atvēršanu nākamā gada sākumā. Ceturtdien, 11.septembrī konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstītās izmaiņas likumā, kas paredz kompensācijas mehānismu. To asi kritizē opozīcija, norādot, ka tapis kārtējais ”brāķis”.

Elektrības cenas brīvlaišana līdz šim vairākas reizes tikusi atlikta. Kā galveno iemeslu šādai rīcībai politiķi minējuši to, ka paši nav spējuši vienoties, kā mazāk turīgajiem iedzīvotājiem kompensēt gaidāmo cenas lēcienu, kas elektrības rēķinu var sadārdzināt pat par 40%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iepriekš bija paredzēts trūcīgos atbalstīt ikmēneša rēķinam piešķirot piecu eiro atlaidi. Tagad panākta vienošanās par citu kārtību. Plānots, ka trūcīgie, mazturīgie un daudzbērnu ģimenes arī brīvā tirgus apstākļos 100 kilovatstundas katru mēnesi varēs iegādāties par zemāku fiksētu cenu, kas atbilst esošajam starta tarifam.

Nākamgad to tirgos “Latvenergo”, bet pēc tam elektroenerģijas tirgotāju izvēlēsies konkursa kārtībā.

Debatēs iesaistījās vienīgi “Saskaņas centrs”, jo jaunajā piedāvājumā opozīcijas partija saskata daudzus trūkumus.

Opozīcijai ir nepieņemami, ka līdz pēdējam brīdim novilcinātā lēmuma pieņemšana tagad tiek pieņemta sasteigti.

Neņemot vērā opozīcijas iebildumus, Saeimas vairākums šodien nolēma, ka likuma izmaiņas, kas paredz elektrības cenas lēciena kompensēšanu, galīgajā lasījumā tiks pieņemtas nākamajā ceturtdienā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl