Vienojas ieviest progresīvāku IIN likmi – 20%, 23%, 31%

1 komentārs

Latvijā ieviesīs progresīvo iedzīvotāju ienākuma nodokli. Valdošā koalīcija šodien vienojās diferencēt šā nodokļa likmi – 20%, 23% un 31% apmērā.

Ministru prezidents Māris Kučinskis pēc politiķu apspriedes skaidroja, ka likmes iecerēts diferencēt atkarībā no ienākumiem gadā – zemākā likme būs ienākumiem līdz 20 000 eiro, savukārt augstākā būs jāmaksā tiem, kam ienākumi gadā pārsniedz 55 000 eiro.

Premjers arī norādīja, ka lielo algu saņēmējiem netiks piemērots solidaritātes nodoklis.

Šodien vēlreiz apstiprināta vienošanās par to, ka uzņēmumiem netiks aplikta ar nodokļiem reinvestētā peļņa, bet iedzīvotājiem pieaugs neapliekamais minimums. Savukārt, lai rastu līdzekļus veselības nozarei, par procentpunktu tiks paaugstinātas sociālās iemaksas.

Kā norādīja premjers, šis nodokļu reformas gala modelis tiks prezentēts ceturtdien Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē. Uzņēmēji par topošo nodokļu stratēģiju jūtas piekrāpti, jo sākotnēji tika iecerētas pavisam citas izmaiņas.

TOP komentāri

  • Dainis Spainis
    0 0 0

    Dainis Spainis

    Saprastu ja šo attiecināti uz pārkāpējiem, piem ātruma, parkinga utml, ja sodītu attiecīgi ienākumiem, lai atcerās cilvēks savu vietu, kā uzņēmējam savs labums ir, bet tam visam ir savi plusi un mīnusi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl