Viena no pēdējām nedēļas nogalēm, kad izbaudīt ziemas priekus! Uzzini, kā izvairīties no traumām

0 Komentāru
Viena no pēdējām nedēļas nogalēm, kad izbaudīt ziemas priekus! Uzzini, kā izvairīties no traumām
FOTO: LETA

Iespējams, šī ir viena no pēdējām nedēļas nogalēm, kad paspēsiet tā kārtīgi izbaudīt ziemas priekus uz kalna. Ir sācies atkusnis un sniegs nākamajā nedēļā iespējams pazudīs pavisam.

Ja tomēr dodaties slēpot vai snovot, esiet piesardzīgi, jo lielais sportotāju blīvums un vispārējā ne pārāk labā slēpotāju un snovbordistu sagatavotība šogad jau bijusi par iemeslu vairākām smagām traumām.

Īsta ziema ar stabiliem mīnusiem pēdējos gadus ir reta parādība un kad uzsnieg sniegs ziemas sportu cienītāju tūkstoši brauc uz pašmāju kalniem. Un daudziem jo daudziem atpūtniekiem laiks ir tik tārgs, ka to taupot, tiek riskēts ar veselību. Iesildīšanās pirms kāpšanas uz dēlēm vai slēpja ir pirmais, kas jāizdara, bet tikai ārkārtīgi retos gadījumos kāds to tiešām praktizē.

Nu un ja esat pilnīgs iesācējs, nepārvērtējiet savas spējas. Ietriekties ar 50 un vairāk kilometriem stundā kādā citā atpūtniekā var beigties ļoti smagi, pat letāli.

Un izrādās uz kalniem līdzīgi kā ceļu satiksmē pastāv arī savi noteikumi, kurš tad nes atbildību, ja notikusi sadursme ar citu atpūtnieku.

Lai arī visi kalna apmeklētāji tiek informēti par uzvedību publiskajā trasē, reiz pa reizei uzrodas kāds gudrinieks, kuram jūra līdz ceļiem.

Ja tomēr uz kalna notikusi sadursme, cietušo par katru cenu nevajag celt kājās, jo liekas kustības veselības stāvokli var tikai pasliktināt.

Protams, neviens, tajā skaitā mediķi, nevēlas baidīt atpūtniekus un atturēt no fiziskām aktivitātēm. Vienkārši jāievēro piesardzība un nevajag kautrēties piemēram, uzlikt galvā ķiveri vai lietot citus līdzekļus, kas var pasargāt ķermeni no triecieniem un lūzumiem.

Ziemas sporta veidos mediķi pārliecinājušies, ka nav vienas izteiktas vecuma grupas, kuriem regulāri vajadzīga palīdzība. Visos vecuma diapozonos atrodas tādi kuriem nav paveicies.

Ja esat cietis sortojot uz kalna un trases pārstāvji vēl nav jūs vēl sasnieguši, arī paši variet nevilcinoties saukt palīdzību un izstāstīt dispečeriem, kas un kurā vietā noticis.

Inga vītola vēl piebilst, ka pēdējos gados samazinajies alkohola reibumā cietušo slēpotāju skaits, un ņemiet vērā, ka dzērumā gūtas traumas ārstēšanu neviena apdrošināšanas komāpnija nekompensēs.

0 Komentāru