Viegla neizpratne un sastrēgumi – kāda ir situācija slēgtā Deglava tilta apkaimē?

18 komentāri

Deglava tilta slēgšana ceturtdienas rītā ir mainījusi sabiedriskā transporta kustību un rada lielus sastrēgumus Rīgas ielās. Tur sastaptie iedzīvotāji par jauno kārtību bija manāmi apmulsuši.

“900 sekundes” novēroja, ka atsevišķi kājāmgājēji, kuri mēro ceļu pār tiltu, ir vieglā neizpratnē par notiekošo un cenšas noskaidrot, kur ir viņu pietura. Pieturās aiz tilta ir izvietotas skaidrojošās kartes, kurās uzrādīti visi pārplānotie sabiedriskā transporta maršruti, tomēr lielas skaidrības iedzīvotājos nav. Iespējams, tas saistīts arī ar vizuālo noformējumu, kas varētu būt uzskatāmāks.

Purvciemā un Pļavniekos dzīvo aptuveni 100 000 cilvēku un patlaban ir sajūta, ka šie mikrorajoni ir mazliet nošķirti no citām galvaspilsētas apkaimēm. Ceturtdienas rītā šajā apkārtnē jau veidojas lieli sastrēgumi.

Ievērojams sastrēgums izveidojies uz Vestienas ielas – posmā no Deglava ielas līdz pat Vietavas ielai. Tur sastrēgumā var nākties stāvēt arī desmit minūtes. Turklāt tālāk sastrēgumi virzienā uz centru izveidojušies arī uz Piedrujas ielas, Vietavas ielas un Matīsa ielas.

Ar sastrēgumu jārēķinās arī uz Jorģa Zemitāna tilta, virzienā uz centru. Tā caurbraukšanas laiks patlaban ir aptuveni piecas minūtes. Arī uz tiltu vedošā Brasas iela, kā arī Ieriķu iela un tai tuvumā esošās Vaidavas un Kastrānes ielas ir piepildītas automašīnām. Vietām sastrēgumā jāgaida arī līdz 12 minūtēm.

Tikmēr virzienā no centra satiksme pār Zemitāna tiltu virzās raitāk. Pirms nogriešanās uz tilta no Pērnavas ielas un Krišjāņa Barona ielas gan jārēķinās ar aptuveni trīs minūšu ilgu gaidīšanu.

Sastrēgums veidojas arī uz Brīvības gatves pie Gaisa tilta, virzienā uz centru. Nogriešanos šajā virzienā apgrūtina arī sastrēgums uz Gustava Zemgala gatves, braucot no VEF Kultūras pils. Sastrēgumi izveidojušies arī citās ielās šajā pilsētas pusē. Tāpat arī pilsētas centrā virknē ielu izveidojušies sastrēgumi.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas priekšnieks Aleksandrs Bukēvičs norāda: visi atbildīgie dienesti saprot, ka liela maģistrāle Rīgā ir slēgta un sadarbība noris visos līmeņos.

Iedzīvotājiem un satiksmes dalībniekiem jārēķinās, ka viss būs pārblīvēts ar automašīnām. Policija aicina vadītājus būt pacietīgiem, jo situācija nebūs viegla.

Kā zināms, ceturtdienas rītā plkst. 5.00 satiksmei tiek slēgts Deglava ielas pārvads Rīgā, kā rezultātā būtiski mainīti sabiedriskā transporta maršruti un attiecīgajā galvaspilsētas daļā gaidāmi satiksmes sastrēgumi.