Zīle par geju likumu: Esam pret

1 komentārs
Zīle par geju likumu: Esam pret
Foto: AFP/SCANPIX

Nacionālā apvienība (NA) un Latvijas Reģionu apvienība (LRA) ir vienisprātis, ka Latvijai nevajadzētu sekot kaimiņu igauņu piemēram un atļaut viendzimuma partnerattiecību reģistrāciju.

”Mūsu viedoklis ir pret tādu risinājumu, kāds ir pieņemts Igaunijā,” sacīja NA pārstāvis Roberts Zīle. Savukārt LRA līderis Mārtiņš Bondars sacīja, ka ”mēs esam par tradicionālu ģimeni, nediskriminējot nevienu indivīdu”.

Igaunijas parlaments ceturtdien apstiprinājis pretrunīgi vērtēto partnerattiecību likumu. Ja Igaunijas prezidents izsludinās partnerattiecību likumu, tas stāsies spēkā 2016. gadā. Likums paredz, ka cilvēki, kas dzīvo kopā neprecējušies, varēs reģistrēt savas partnerattiecības un līdz ar to noregulēt savstarpējās juridiskās attiecības. Atbilstoši likumprojektam savu kopdzīvi varēs reģistrēt arī viendzimuma pāri.

Tikmēr Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš stingri ievēros Satversmes 110. pantu, kas nosaka, ka valsts aizsargā un atbalsta laulību, – savienību starp vīrieti un sievieti, sacīja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.

1 komentārs