Komentāri

Diskusijai par nākamo Valsts prezidentu vajadzētu būt publiskai un sabiedrībai saprotamai, uzskata bijusī Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnese, pašreizējā Latvijas Satversmes tiesas (ST) tiesnese Ineta Ziemele.

Saskaņā ar Satversmi Valsts prezidenta izraudzīšanās procesam ir jābūt tādam, lai rezultātā šajā amatā nonāktu partejiski neitrāls un sabiedrības intereses pārstāvošs cilvēks, pauda I. Ziemele.

“Ir jāsaprot, ka Valsts prezidents no Satversmes viedokļa nav partijas cilvēks. [..] Jā, Valsts prezidentu meklē politiskā procesā. Taču prezidents ir partejiski neitrāls, pāri partijām stāvošs,” pauda I. Ziemele.

Skaties video!

Tiesnese gan sacīja, ka Latvijā pagaidām vēl īsti nav izpratnes par to, kādu prezidentu vajag meklēt.

Ineta Ziemele, Satversmes tiesas tiesnese:

Es domāju, ka mums šī tradīcija patiesībā nav izveidojusies. Līdz šim brīdim valstī nav nostiprinājusies izpratne par to, ko tad mēs īsti meklējam, kādam mērķim un kāpēc.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl