Zatlers: Vējonim ir vēsturiska iespēja sapurināt šo pīļu dīķi

Pievienot komentāru
Zatlers: Vējonim ir vēsturiska iespēja sapurināt šo pīļu dīķi
Foto: F64

Valsts prezidentam Raimondam Vējonim patlaban ir vēsturiska iespēja sapurināt šo pīļu dīķi un uzlikt savus noteikumus, jo šobrīd viņam pieder vara, šādu viedokli pauda bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Viņš norādīja, ka tajā brīdī, kad valdība ir demisionējusi, visa vara valstī pieder Valsts prezidentam, un viņam tā ir jāizmanto atbildīgi. Pēc viņa vārdiem, Vējonim ir jābūt izlēmīgākam, sadarbojoties ar partijām.

“Visprātīgākais ir piespiest šīs inertās politiskās partijas, kas nosauc trīs, četrus vai nenosauc nevienu – tas īstenībā nozīmē to pašu. Ja jums ir četri, tātad jums nav neviena. Jūs tikai spēlējaties ar tiem uzvārdiem, bet jums nav viena kandidāta, aiz kura jūs stāvat kā klints. Piespiest partijas nosaukt savus kandidātus, jo vienam kandidātam, kuram koalīcijas partneri saka: “nē, nē, nē, nē – mēs viņu neatbalstām,” īstenībā nav vairākuma. Tātad principā šobrīd nav neviena kandidāta ar vairākumu,” tā situāciju vērtēja Zatlers.

Kā ziņots, pēc pirmajām konsultācijām Vējonis partijas aicinājis ne vēlāk kā līdz gada beigām piedāvāt konkrētus premjera amata kandidātus un iespējamos koalīcijas modeļus.

Video