Zatlers: Saeimu atlaist bija jēga

Komentāri
Zatlers: Saeimu atlaist bija jēga
(Foto: LETA)

Lai arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) atkal ir pie valdības galda un politiskajam procesam pa vidu grozās par oligarhu dēvētais Ventspils mērs Aivars Lembergs, bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers pauž viedokli, ka atlaist 10. Saeimu bija jēga.

11. Saeima pieņēma vairākus ļoti būtiskus likumus, kas nepieļaus “trekno gadu” dzīres, kādas bija 2005.-2007. gadā, uzskata Zatlers. Varbūt to nosaukumi skan sausi: nulles deklarācija, Fiskālās disciplīnas likums, bet tie nodrošina, ka valdības vairs nevarēs eiforijā tērēt valsts budžeta līdzekļus. Lembergs jau ir izteicies, ka vajadzētu iztērēt miljardu dažādām vajadzībām, ka ir jāpalielina valsts parāds, bet šie likumi neļaus to darīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc Zatlera domām, ir viena cita nelaime – atbildība. “Trekno gadu” krīzi uz saviem pleciem iznesa vienkāršie cilvēki, kuriem tika samazinātas algas, kuri zaudēja darbu, nevarēja uzturēt ģimeni. Zatlers uzskata, ka atbildību nosacīti varēja uzlikt oligarhiem. “Daži no “trekno gadu” vaininiekiem savu ietekmi tagad ir zaudējuši, bet Lembergs ir tikai “noskurinājies” un ir gatavs sarīkot jaunus “treknos gadus”, atkal neuzņemoties ne par ko atbildību. Viņš atkal paietu maliņā, kaut kur paslēptos un būtu mūžam populārs. Lembergs nekad nav bijis ne ministrs, ne Ministru prezidents, kaut arī ZZS pirms katrām Saeimas vēlēšanām viņu šim amatam izvirzīja, labi zinot, ka Lembergs nekad nebūs premjers. Lembergam patīk kandidēt, bet nepatīk uzņemties atbildību. Viņam patīk ietekme, bet nepatīk atbildēt par savas ietekmes sekām,” ir pārliecināts Zatlers.

“Divi citi oligarhi – Ainars Šlesers un Andris Šķēle – ir atbildējuši par savas ietekmes sekām, bet Lembergs – nē. Tāpēc es skaidri un gaiši pasaku cilvēkiem visā Latvijā: esiet uzmanīgi! Ekonomiskā krīze, kas skāra katru cilvēku, katras ģimenes spēju uzturēt un skolot savus bērnus, atmaksāt kredītus, var notikt vēlreiz,” brīdina Zatlers.

Runājot par paša dibinātās Reformu partijas (RP) veikumu, Zatlers apgalvo, ka RP izpildīja gandrīz visus pirms 11.Saeimas ārkārtas vēlēšanām vēlētājiem dotos solījumus un pēc tam pārtrauca eksistēt. “Kāds tam ir izskaidrojums? Par to vēl strīdēsies politologi un vēsturnieki, bet fakts ir fakts. Bija lietas, ko RP nepaspēja. Piemēram, Valsts prezidenta vēlēšanās joprojām nekas nav mainījies, arī nākamo prezidentu Saeimā vēlēs aizklāti. RP deputāti nespēja panākt, ka tiek samazināti darbaspēka nodokļi ilgtermiņā, un nav skaidrs, kas ar tiem notiks nākotnē un kā tas ietekmēs valsts augšupeju un ģimeņu labklājību. Tie visi ir atklāti jautājumi.”

“Vēl viena lieta. Pirms trim gadiem RP tika pārmests, ka tā daudz strīdējās, rakstot valdības deklarāciju, centās tajā ierakstīt konkrētus valdības darāmos darbus un tikai tad sākt dalīt amatus. Patlaban, veidojot jauno valdību, vispirms tika dalīti amati, ko dēvē par “atbildības sfērām”, bet par valdības darāmajiem darbiem sāka runāt tikai tad, kad bija vienojušies, kurš kurā krēslā sēdēs. Šajā ziņā mēs esam atkāpušies soli atpakaļ, bet labi, ka bijām paspēruši divus soļus uz priekšu,” uzskata Zatlers.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl