Zatlers: Lai uzvarētu, Rietumiem nāksies iemācīties Putina noteikumus

Komentāri
Zatlers: Lai uzvarētu, Rietumiem nāksies iemācīties Putina noteikumus
Foto: LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins nav valsts prezidents, bet gan padomju specdienesta VDK virtuozs, savā memuāru grāmatā Kas es esmu kaimiņvalsts līderi raksturojis bijušais Latvijas prezidents Valdis Zatlers, pēc kura vārdiem – lai uzvarētu, Rietumiem nāksies iemācīties Putina noteikumus.

Aptuveni 15 lappusēs Zatlers apraksta savas vizītes Maskavā tikšanos ar Putinu un Krievijas prezidenta portretu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai arī Putina vārdi un darbi bieži liekot uzdot jautājumu par to, vai Putins ir psihiski vesels, Zalters ir pārliecināts, ka “Putins ir veselāks par veselu”. “Viņam ir izteikts specdienesta virsnieka talants. Patiesībā viņš nav valsts prezidents, bet gan KGB virtuozs,” raksta Zatlers.

Zatlers grāmatā atklājis, ka, stājoties amatā, lūdzis Satversmes aizsardzības birojam viņam izstrādāt Krievijas vadītāju psiholoģiskos portretus, taču par pārsteigumu tie bijuši virspusīgi un maz noderējuši darbā. Lai prognozētu Krievijas vadītāju politisko domāšanu, Zatlers septiņus gadus reizi mēnesī skatījies visus svarīgākos Krievijas televīzijas sižetus ar Putina un pašreizējā premjerministra Dmitrija Medvedeva piedalīšanos.

“Putins sajūt sevī supercilvēku. Tādu, kurš, lai valdītu pār citiem, ciniski likvidējis pats savus trūkumus. Šobrīd Putins sācis spēli pret Rietumiem, turklāt – pēc saviem noteikumiem, kas atšķiras no starptautiskās prakses. Lai Rietumi uzvarētu, viņiem nāksies iemācīties šos noteikumus. Pretēji daudziem uzskatu, ka Putins prot arī zaudēt, taču viņš nekad nepadosies. Kā viņa iecienītajā džudo cīņā – tas notiks tikai pie žņaugšanas un sāpju paņēmiena. Tā būs arī Ukrainas konflikta laikā un citās līdzīgās situācijās nākotnē. Viņš nekad nežēlos pretinieku un nekavēsies izmantot tā vājumu vai īsu apjukuma brīdi,” raksta Zatlers.

Lasi vēl