Vjačeslavs Dombrovskis pārmet ārlietu ministram cīņu ar valstīm, kurām nepiemīt rietumu vērtības

2 komentāri
Vjačeslavs Dombrovskis pārmet ārlietu ministram cīņu ar valstīm, kurām nepiemīt rietumu vērtības
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Tā vietā, lai dzīvotu atbilstoši vērtībām un rādītu piemēru, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) kā ārpolitikas kursu izvēlējies cīņu ar valstīm, kurām nepiemīt rietumu vērtības, šodien ikgadējās ārpolitikas debatēs sacīja partijas “Saskaņa” parlamentārietis Vjačeslavs Dombrovskis.

Dombrovskis uzskata, ka Latvijai būtu jādzīvo saskaņā ar vērtībām, tādā veidā rādot piemēru citām valstīm. “Bet tā vietā ministrs izvēlējies cīņu ar valstīm, kurām rietumu vērtības nepiemīt,” secinājis politiķis, akcentējot, ka Latvijas ārpolitikas uzstādījums paredzot sadarboties tikai ar tām valstīm, kurām piemīt rietumu vērtības.

“Šāda pieeja liedz iespēju Latvijai veidot attiecības ar valstīm austrumos, tostarp Krieviju un Ķīnu. Notiek “svētais krusta karš” pret valstīm, kas nepietiekami respektē rietumu vērtības vai nepietiekami respektē NATO,” sacīja deputāts.

Viņš mudināja saprast, ka šī “svētā krusta kara sekas” nozīmētu ekonomiskas attiecību veidošanu tikai ar rietumu valstīm, kā arī tiltu nojaukšanu. “Ministrs arī rosina būvēt mūri starp valsti un tautu, kur teju katrs piektais ir pakļauts nabadzības riskam,” teica Dombrovskis, piebilstot, ka VAS “Latvijas Dzelzceļš” plānotā štatu samazināšana arī ir tiešs ārpolitikas kursa rezultāts.

Latvijas ārpolitika dzīvo atrautībā no valstī notiekošā, uzskata Dombrovskis, piebilstot, ka rodoties sajūta, ka Rinkēvičs pārstāv nevis Latviju, bet kādu citu valsti.

Deputāts atgādināja, ka visi esot bijuši pārsteigti, ka diskusijās par 2020.gada budžetu, kad netika pildīti solījumi mediķiem, Rinkēvičs aktīvi aizstāvēja ideju veidot vēstniecību Austrālijā. Politiķis tāpat pauda, ka ES valstīs un ASV Latvijas politikas vēstījums esot: “Mēs visam piekrītam, dodiet mums naudu.”

Vienlaikus Dombrovskis pauda neizpratni, kāpēc it kā ciešas sadarbības apstākļos ārlietu dienests neesot bijis informēt par gaidāmajām sankcijām Ventspils ostai.

Politiķis savā runā pievērsās arī jautājumam par Krieviju. “Visus 30 gadus tēma “krievi nāk” ir bijusi absolūti centrāla tēma Latvijā. Kāpēc Latvija tik ļoti ienīst savu austrumu kaimiņu, kam nav racionāla pamata?” vaicāja deputāts, akcentējot, ka Latvija visvairāk zaudē no ieviestajām sankcijām.

“Ārpolitikā tiek uzsvērts, ka viss ir par vērtībām. Bet Latvijas otrā republika tika uzcelta uz nelatviešu izslēgšanas no lēmumu pieņemšanas, pilsonības nepiešķiršanas. Tam visam vajadzēja dot ziņu rietumiem par Latvijas vērtībām,” teica Dombrovskis.

“”Svētais karš” pret Krieviju, sarkanās līnijas pret krievvalodīgajiem nozīmē teju garantētu vietu valdībā “Vienotības” ārlietu ministram. Nekādu vērtību. Tikai vara un amati,” secinājis politiķis, akcentējot, ka notiek vienas etniskas grupas izolācija.

“Mums turpina stāstīt par Putinu, par to, ka krievi nāk. Krievijas drauds ir tik liels, ka NATO pat samazina patruļlidmašīnu skaitu Latvijā,” ironizēja deputāts.

Dombrovskis vaicāja, ar ko Latvijas neatkarību apdraudējis, piemēram, Grigorijs Ļepss. “Ar dziesmām? Ar “Nataļi”? Ar “Šņabja glāze uz galda”? ” vaicāja politiķis.

Viņš akcentēja, ka mums būtu jādzīvo saskaņā ar vērtībām. “Mazajām valstīm ir iespēja daudz ātrāk pārņemt labo praksi, labos risinājumus. Nav tik svarīgi, vai valstis ir rietumos vai austrumos. Mācīties var un vajag no visiem,” uzsvēra politiķis, akcentējot, ka Latvijai ir jābūt atvērtai un iecietīgai, nedzīvojot naidā, bailēs un dusmās.

2 komentāri