Komentāri
Vilks: Eiropa iestigusi labklājības līmenī ar pārāk augstām izmaksām
Finanšu ministrs Andris Vilks (Foto: LETA)

Eiropa ir iestigusi labklājības līmenī ar pārāk augstām izmaksām, tā ir ielaista slimība, žurnāla Kapitāls decembra numurā publicētā intervijā saka bijušais finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Viņš pauž viedokli, ka Eiropa vairs nespēj konkurēt ar tirgiem, kuri attīstās straujāk. “Pārāk laba dzīve plus iesīkstējušas darba attiecības,” vērtē bijušais ministrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņaprāt, salīdzinoši daudzās valstīs politiķi ir vāji, tie nespēj izskaidrot sabiedrībai, kāpēc nepieciešams strādāt ilgākas stundas un kāpēc jāsamazina kādi izdevumi. Arī bizness iepretī politiķiem ir par vāju, vērtē bijušais ministrs.

Pēc Vilka domām, Eiropā pietrūkst spējas paskatīties uz sevi kritiski un izmantot krīzi kā iespēju. Piemēram, Latīņamerikā cilvēki domā ne tik daudz par to, ko darīs pensijas gados, cik par savas kvalifikācijas paaugstināšanu, iespēju izmēģināt jaunas nopelnīšanas iespējas, cilvēki ir dinamiski. Tas pats attiecas uz Āziju un pat Āfriku. “Savukārt Eiropa ir iesprūdusi 20. – pat 19.! – gadsimtā un cer, ka tā arī varēs turpināt,” saka Vilks un pauž domu, ka tā turpināt nebūs iespējams. “Ja paskatāmies uz ASV, redzam, ka cilvēkam visu laiku ir jākustas, lai neizkristu no aprites,” secina bijušais ministrs.

Vilks arī atzīst, ka Eiropā ir daudz barjeru dalībvalstu tirgu aizsardzībai, lai noturētu sasniegto labklājības līmeni un gandrīz nekur nepiekāptos.

Kā ziņots, Vilks finanšu ministra amatā strādāja četrus gadus, kļūstot par visilgāk strādājošo atjaunotās Latvijas finanšu ministru. Šoruden Vilks vēlēšanās nekandidēja, jo bija nolēmis neturpināt darbu politikā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl