3 komentāri
Vīķe-Freiberga: Starptautiskā sabiedrība nekad neatzīs Krimas aneksiju
Foto: LETA

Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga trīs dienu vizītes laikā Ukrainā, tiekoties ar bijušajiem valsts prezidentiem Viktoru Juščenko, Leonīdu Kučmu un Leonīdu Kravčuku, kā arī vairākām amatpersonām, norādījusi, ka starptautiskā sabiedrība nekad neatzīs Krimas aneksiju.

Vīķe-Freiberga bija ieradusies Ukrainas galvaspilsētā Kijevā, lai uzstātos ar lekcijām augstskolās “Kijevas Starptautisko lekciju sērijas” laikā, šķetinot tēmu “Latvija un Ukraina Eiropā: pieredze un iespējas”. Tāpat eksprezidentei vizītes laikā notikušas tikšanās un spraiga viedokļu apmaiņa ar Ukrainas politiķiem, politikas pētniekiem, diplomātiem un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem.

Kā  informēja Latvijas vēstniecībā Ukrainā, Vīķe-Freiberga uzstājās Kijevas Nacionālajā Ševčenko universitātē, kur bija pulcējušies universitātes mācībspēki, studenti, politiķi, politikas eksperti, diplomāti un dažādu nevalstisko organizāciju pārstāvji. Bijusī prezidente atskatījās uz Latvijas un Ukrainas vēsturiskajiem izaicinājumiem, iezīmējot kopīgo un atšķirīgo, kas zināmā mērā arī noteicis Ukrainas politikas kursu pēc neatkarības iegūšanas 1991. gadā.

Tāpat Vīķe-Freiberga uzrunāja Kijevas Nacionālās Ševčenko universitātes studentus, kā arī Nacionālās valsts pārvaldes akadēmijas mācībspēkus un studentus.

Vizītes laikā Vīķe-Freiberga tikās arī ar bijušajiem Ukrainas prezidentiem – Juščenko, Kučmu un Kravčuku. Tāpat viņa pārrunāja situāciju Ukrainā ar jauno finanšu ministri Natāliju Jereško, Ukrainas parlamenta Cilvēktiesību komitejas vadītāju Grigoriju Nemirju, ārlietu ministra vietnieku Danilo Lubkivski, kā arī parlamentāriešiem, kuri pārstāv valdošo koalīciju – Tautas fronti un Petro Porošenko bloku.

Tikšanos laikā eksprezidente pauda Latvijas atbalstu Ukrainas cīņā par brīvību un valsts suverenitāti un teritoriālo vienotību, kā arī uzsvēra, ka starptautiskā sabiedrība nekad neatzīs Krimas aneksiju. Tāpat viņa uzsvēra korupcijas izskaušanas un reformu tempa nozīmi, kā arī Latvijas gatavību dalīties savā pieredzē eirointegrācijas procesā.

Vīķes-Freibergas vizīti organizēja Latvijas vēstniecība Ukrainā sadarbībā ar Šveices vēstniecību Ukrainā.

TOP komentāri

 • Cikzinu
  0 0 0

  Cikzinu

  Hruščovs, pats būdams ukrainis,pievienoja Krimu Ukrainai,lai neizveidotos anklāvs.
 • Anunca
  0 0 0

  Anunca

  Vēsturiski Krimas pussala ir piederējusi Krievijai. Tad par kādu aneksiju te var būt runa? Krievija savas teritorijas neatdod, nevis kā Latvija izdarījās ar Abreni.
 • Kristaps
  0 0 0

  Kristaps

  Bet vai kaut-kam interesants jūsu viedoklis? Ļoti apšaubāmi. Labāk jaklusē.....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl