Komentāri
Vīķe-Freiberga: Sievietei nav jāizvēlas starp karjeru un reproduktīvajām tiesībām
FOTO: LETA

Sievietei vajadzētu būt tiesībām kļūt par prezidenti vai ieņemt jebkādu citu amatu, neziedojot savu seksualitāti un reproduktīvās tiesības, šodien notiekošajā starptautiskajā konferencē Sieviešu ekonomiskās iespējas un ilgtspējīga attīstība – no izaicinājumiem līdz kopīgiem panākumiem, sacīja eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Viņa norādīja, ka sievietes vēl joprojām netiek vērtētas vienā līmenī ar vīriešiem. Prezidente norādīja uz to, ka bioloģija nosaka mūsu dzimuma lomas. “Mēs nevairojamies daloties. Tāpēc sievietes loma sabiedrībā ir ļoti svarīga, jo katram cilvēkam ir māte,” sacīja Vīķe-Freiberga.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eksprezidente akcentēja, ka cilvēktiesībām attiecībā uz sievietēm nedrīkstētu būt nekādi attaisnojumi vai izņēmumi. Būtu vajadzīga pat īpaša likumdošana, kas aizstāvētu sievietes viņu reproduktīvajā periodā, uzskata Vīķe-Freiberga.

“Tad, kad mācījāmies augstskolā, pasniedzējs mums teica, ka mēs lieki aizņemam vietas, jo izglītība būtu noderīgāka vīriešiem, tāpēc ka meitenes tāpat apprecēsies un radīs bērnus. Mēs, vairākas meitenes, par spīti doktorantūrā palikām stāvoklī, un viss izdevās tik un tā,” pieredzē dalījās Vīķe-Freiberga.

Viņa savā runā pieminēja arī valstis, kurās meitenēm tiek nodarīts pāri un kur viņas tiek izmantotas, tādējādi dzimumu lomas tiek sagrozītas. Eksprezidente arī norādīja uz sieviešu komercializāciju un skaistuma kultu kā nozīmīgu problēmu.

Vīķe-Freiberga aicināja cilvēkiem savus dēlus un meitas audzināt tā, lai viņiem būtu skaidrs, ka abiem ir vienādas iespējas darīt to, ko viņi vēlas.

Kā ziņots, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē laikā šodien Rīgā notiek starptautiska konference “Sieviešu ekonomiskās iespējas un ilgtspējīga attīstība – no izaicinājumiem līdz kopīgiem panākumiem” par sieviešu ekonomisko iespēju un tiesību stiprināšanu jaunattīstības valstīs.

Diskusijās piedalās augsta līmeņa pārstāvji no ES institūcijām un dalībvalstīm – Nīderlandes, Itālijas un Lielbritānijas. Tāpat konferencē uzstājas pārstāvji no privātā sektora un starptautisko nevalstisko organizāciju eksperti. Konferenci organizē Ārlietu ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisiju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl