1 komentārs
Vīķe-Freiberga par teroristu uzbrukumu:  mēs to nevaram pieņemt, kā normālu lietu. Nevaram.
Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga. (Foto: LETA)

Pasauli šonedēļ šokēja terorakts, kuru islāma radikāļi īstenoja Francijas galvaspilsētā Parīzē, satīras izdevuma Charlie Hebdo redakcijā, atriebjoties par karikatūrām, kurās attēlots pravietis Muhameds. Pēc Parīzē notikušā netrūka viedokļu, kas mudināja pārdomāt, cik lielā mērā Eiropai raksturīgais liberālisms aizskar citu kultūru un reliģiju tabu tematus, LNT Top 10 skaidrojumu lūdza arī eksprezidentei Vairai Vīķei –Freibergai.

Policijas īstenotā operācijā teroristi tika likvidēti, tomēr daudz plašāk izskanējušas diskusijas par to, cik neveiksmīga izrādījusies imigrantu integrācijas politika valstīs, kuras dēvējam par Rietumu demokrātijām, un kā šis uzbrukums žurnālistiem un karikatūristiem ir apdraudējums Eiropas gadsimtos godā turētajām vērtībām un brīvībām – tostarp vārda un uzskatu brīvību, kas nozīmē būt arī daudz brīvākiem smieties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Protams, man personīgi šķiet, ka tāds svētums, kas ir ļoti būtiski citām reliģijām vai citām tautām, būtu labāk un gaumīgāk ļoti rūpīgi attiekties pret viņiem, un būt uzmanīgiem tajā veidā, kā mēs uz viņiem reaģējam. Bet, lūk, te tā nelaime ir tāda, ka, protams, tās karikatūras bija mērķētas uz terorismu, ne jau uz pašu pravieti. Turpretī starp teroristiem, tās tika uztvertas, kā uzbrukums pravietim. Un te mēs nonākam burvju lokā,” uzskata bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, ”tādā burvju lokā, kur šie ļaudis, kas ir fanātisma kurināti, uzskata, ka viss, kas varētu potenciāli aizskart pravieti vai viņa vēstījumu, ir vienkārši sodāms ar nāvi. Turpretim Rietumu vērtības ir tādas, ka cilvēkiem ir tiesības dažādi domāt un dažādi uzskatīt. Eiropa ir gājusi vienā virzienā, citas zemes – ne tajā. Taču, redziet, slepkavība, uzbrukums cilvēku dzīvībai – tie vienkārši mūsu pasaulē un mūsu kontekstā, mēs tos nevaram pieciest. Ja cilvēki ir apvainojušies, viņiem ir daudz un dažādi veidi, kā to izpaust. Kaut vai ar tiesas prāvām, bet cilvēkus brutāli slepkavot vienkārši Eiropas apstākļos, mēs to nevaram pieņemt, kā normālu lietu. Nevaram.”

TOP komentāri

  • Nao
    0 0 0

    Nao

    Vaira Viikje un kaa ar tuukstoshiem cilveeku kuri iet bojaa no Kijevas noziedznieku artilerijas apshaudeem? Hallooooo ...Vaira .... nedzirdi...neredzi?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl