19 komentāri

Pēc Krievijas īstenotās agresijas Ukrainā bijušajai Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai būtu ”grūti spert kāju” Maskavā rīkotajās Uzvaras dienas svinībās 9. maijā. Taču viņa ņemtu vērā Latvijas pienākumus kā Eiropas Savienības Padomes prezidējošajai valstij, – eksprezidente sacīja, vaicāta, vai viņa šogad atsauktos Kremļa aicinājumam piedalīties Uzvaras dienas svinībās Maskavā.

Kā ziņots, Krievija jau sākusi gatavoties vērienīgām svinībām, kas paredzētas par godu 70. gadadienai kopš nacistiskās Vācijas sagrāves Otrajā pasaules karā. Uz Maskavā paredzēto ceremoniju vizītē Kremlis uzaicinājusi arī Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu, taču Latvijas prezidents vēl nav sniedzis atbildi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: LETA

Foto: LETA

Vaira Vīķe-Freiberga, eksprezidente:

No personīgā viedokļa pēc tā, kas ir noticis Ukrainā, man būtu grūti tur kāju spert. To es varu pateikt godīgi. Taču Latvijai ir zināmi pienākumi kā prezidējošai Eiropas Savienības Padomes valstij. Tas uzliek vismaz nepieciešamību savu pozīciju skaidri formulēt un skaidri izskaidrot arī partneriem.

Viņa arī uzsvēra, ka šoreiz Valsts prezidentam savs lēmums ir jāizver divas reizes rūpīgāk, jo Latvija ir prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē un steigas ar lēmuma pieņemšanu šobrīd nav.

”Ja lēmums par dalību Uzvaras dienas svinībām būtu pozitīvs, tad tāpat prezidentam būtu jāturpina skaidrojošais darbs par šī datuma nozīmi Baltijas valstīm,” sacīja V. Vīķe-Freiberga.

Tikmēr Latvijas ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds uzskata, ka doties uz Maskavu šobrīd būtu pilnīgi nepieņemami. ”Manuprāt, tā būtu kļūda,” viņš sacīja.

Skaties video!

Sākot no šā gada sākuma līdz jūlijam, Latvija būs Eiropas Savienības Padomes prezidējošā valsts, līdz ar to kļūstot par ES lēmumu pieņemšanas centru.

Pagājušā gada martā Krievija savai teritorijai pievienoja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, un šo soli starptautiskā sabiedrība nav atzinusi. Tāpat ilgstoši notiek militārs konflikts Ukrainas austrumos, kurā karo Ukrainas armija, Krievijas atbalstīti separātisti un Krievijas militārie spēki. Krievija oficiāli noliedz savu dalību konfliktā un apgalvo, ka Krievijas karavīru Ukrainā neesot.

TOP komentāri

 • Kam
  0 0 0

  Kam

  vispār var būt svarīgs VVF viedoklis,ja viņas darbi bija apliecinājums sava kulta radīšanai.PIETIEK !
 • onka
  0 0 0

  onka

  Savādi gan, Vaira?
  Ukrainas okupāciju nevari piedot, Latvijas "aizmirsās" kā nebijusi. Ko tā?
 • dina
  0 0 0

  dina

  Laikam jau grūti spert kāju arī tāpēc ka valodu nezin - jo arī latvijas pilsonību ieguva pēc inaugurācijas cermonijas un valodu (latviešu ) tā arī līdz precizitātei neiemācijās - jauki atbraukt no ārzemēm , patēlot prezidenti un dzīvot ar pensiju visu atlikušo mūžu - re bērni gan šai "jaukajā " Latvijā nedzīvo , skumji ka valdība iznīcina jau tā minimālos mazo uzņēmumu ienākumus un bojā atiecības ar valsti un tautu kas ir milzīga , Taču ne jau Vīķei tur braukt un ko lemt - viņa jau ir pagājis etaps

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl