Komentāri
Vīķe-Freiberga: Eiropiešiem jāskatās uz Krieviju bez jebkādām ilūzijām
FOTO: LETA

Eiropiešiem jābūt modriem un jāskatās uz Krieviju bez jebkādām ilūzijām, tā šodien Eiropas ārpolitikas tendenču pētījuma prezentācijā norādīja bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Viņa atzina, ka viens no lielākajiem draudiem ir nespēja sastapties ar problēmām. Un, domājot par drošību, “nedrīkst atkal iemigt”, uzskatot, ka pašus neskars drošības draudi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eksprezidente kritizēja arī kolektīvo vainas izjūtu par notikumiem Ukrainā.

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Sliktas ziņas ir tās, ka negaidīti pasākumi pie Eiropas robežām traucēja mums mierīgi dzīvot un pamodināja eiropiešus no miega, pašapmierinātības un sajūtas, ka visas problēmas ir atrisinātas un viss ir mierīgi. Pazuda pārliecība, ka visas problēmas ir atrisinātas. Mēs saņēmām brīdinājuma signālus visādā veidā. Rekordātrā un pēkšņā Krimas aneksija – tam neviens neticētu pirms desmit gadiem vai pat viena gada – tas bija šoks visai pasaules sabiedrībai.

Vaira Vīķe-Freiberga arī kritizēja Krievijas prezidenta Vladimira Putina pārliecību, ka Eiropa ir zaudējusi savas morālās vērtības, ir dezorientēta un agresīva.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl