4 komentāri

Latvijā būtu jāpanāk tas, ka laikā, kad tiek pabeigtas mācības vidusskolā, jaunieši ir 18 gadus veci. To vislabāk varētu panākt, bērniem uzsākot skolas gaitas jau no sešu gadu vecuma, sacīja izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Patlaban jaunieši mācības vidusskolā noslēdz pārsvarā 19 gadu vecumā, un skolas gaitas uzsāk septiņu gadu vecumā. “Šeit varētu būt diskusija par to, ka bērni sāk iet skolā jau no sešiem gadiem,” sacīja ministre. Viņa arī noraidīja iepriekš amatpersonu vidū izskanējušo ideju, ka Latvijā varētu tikt samazināts gadu skaits, cik ilgā laikā var iegūt vidējo izglītību, proti, 12 klašu izglītību mainīt uz 11 klašu izglītības sistēmas modeli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties video!

TOP komentāri

 • Dr.paed.
  +1 +1 0

  Dr.paed.

  Vai ļ. cien. Seiles kundzei nešķiet, ka iegūsim tikai papildus kontingentu ar garīgi un psihiski slimiem invalīdiem, kas būs jāuztur no valsts budžeta? Bērnību nevar atlikt! Tāpat, kā nedrīkst atņemt bērniem iespēju vismaz līdz 3 gadu vecumam izaugt ģimenē! Domāts netiek par ilgtspējīgu attīstību un dzīves kvalitāti, bet tikai par to, kā ātrāk iegrūst bērnus darba tirgū kā lēto darba spēku.
 • komentārs
  +1 +1 0

  komentārs

  manuprāt "iespārda" šī rīta intervijā dzirdētais viedoklis, ka skolēniem jau mazākajās klasēs jāsākot domāk par ko kļūt. hmm..
 • Mārcis
  +1 +1 0

  Mārcis

  Tad sākam mācīties no 6 gadu vecuma nebūs jāsamazina klašu skaits!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl