Komentāri
Vēstniece: Francijas sabiedrība ir šokēta, un valsts atrodas trauksmes stāvoklī
FOTO: LETA

”Protams, Francijas sabiedrība pašlaik ir šokēta. Francijā terora akti ir notikuši arī iepriekš, bet šāda mēroga terora akts ir kaut kas jauns, jo ir skaidrs, ka teroristi, kas šo terora aktu veica nav iesācēji, tas ir noticis ļoti, ļoti sagatavoti,” tā LNT Ziņām sacīja Latvijas vētniece Francijā Sanita Pavļuta Deslandes.

“Tas, ko šobrīd apspriež visos televīzijas kanālos un medijos, ka šis žurnāls bija vairākkārt publicējis drosmīgas karikatūras un rakstus. Zīmīgi ir tas, ka mērķēti bija tieši žurnālisti un ilustratori. Ļoti slaveni Francijā pazīstami ilustratori, un, protams, tas atstāj milzīgu iespaidu uz sabiedrību un sabiedrības noskaņojumu,” piebilda vēstniece.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Asu nosodījumu par šo nežēlīgo uzbrukumu izteikušas daudzas valstis, arī Latvija un amatpersonas paudušas līdzjūtību apšaudē bojāgājušo tuviniekiem un ievainotajiem.

Atgādinām, ka Francijas satīras žurnāla Charlie Hebdo birojā notikusi apšaude, kurā nogalināti vismaz 12 cilvēki, tostarp divi policisti. Jaunākā informācija liecina, ka policija saistībā ar notikušo šobrīd meklē trīs personas.

Vēl desmit cilvēki ir ievainoti, liecina jaunākā informācija.Francijas prezidents Fransuā Olands jau nosaucis šo apšaudi par teroristu uzbrukumu.”Divi vīrieši melnās maskās ienāca ēkā ar Kalašņikova automātiskajiem ieročiem. Pēc dažām minūtēm mēs dzirdējām pamatīgu šāvienu troksni,” televīzijai French TV sacīja kāds aculiecinieks.

Patlaban Parīzē sākusi vērienīgu operāciju, lai notvertu uzbrucējus.

Apšaude notikusi ar automātiskajiem ieročiem. Tiek ziņots, ka tajā nogalināts arī izdevuma galvenais redaktors Stefans Šarbonjē (Stephane Charbonnie), kurš dēvēts arī par Šarbu (Charb).

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl