3 komentāri
Vešņakovs: Jaunais vilnis Latvijā nekad neatgriezīsies
FOTO: LETA

Starptautiskais jauno izpildītāju konkurss Jaunais vilnis Latvijā nekad neatgriezīsies, paziņojis Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs. Šodien notikušajā preses konferencē Vešņakovs žurnālistiem sacīja, ka Jaunais vilnis, kā arī citi festivāli no Jūrmalas aizgājuši dažādu iemeslu dēļ.

Jaunais vilnis Latvijā nenotiks komponista Igora Krutoja lēmuma dēļ. Vešņakovs sacīja, ka sarunā ar viņu Krutojs akcentējis, ka “ar mums izrīkojās zemiski”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Krutojs esot teicis, ka, neņemot vērā to, ka festivāla organizatoriem ticis solīts nelikt nekādus šķēršļus, kā arī nejaukt mākslu un politiku, neilgi pirms konkursa sākuma trīs “cienījami mākslinieki” tika iekļauti tā dēvētajā melnajā sarakstā. Vešņakovs pauda sarūgtinājumu, ka mākslinieki pat neesot varējuši atcelt visas laikus veiktās rezervācijas.

Vešņakovs pēc sarunas ar Krutoju secinājis, ka personu iekļaušana “melnajā sarakstā” notikusi “bez jebkādas nopietnas argumentācijas un tika balstīta uz izdomāta iemesla”.

Vērtējot iespējas Jaunajam vilnim atgriezties Latvijā, Vešņakovs sacīja, ka festivāla organizatoriem ir jābūt pārliecinātiem, ka pērnā gada notikumi vairs neatkārtosies. Organizatori būtu gatavi rīkot konkursu Jūrmalā un turpināt sadarbību ar Jūrmalas domi un citiem sadarbības partneriem, kā rezultātā celtu pilsētas atpazīstamību, izmantojot “spēcīgus Krievijas medijus” visā pasaulē.

Tomēr, lai atgrieztos, Krievijas puse vēlētos saņemt garantijas, kā arī atvainošanos, tomēr, kā sacīja Vešņakovs, sarunās ar valdības pārstāvjiem izkristalizējies, ka šādu garantiju nebūs. Tāpēc festivāli aiziet uz tām vietām, kur tie ir gaidīti un kur to dalībniekiem nedraud “iekļūšana ”melnajā sarakstā””.

Tomēr Vešņakovs neizslēdza, ka kāda festivāla vai projekta ieviešana Jūrmalā tomēr ir iespējama, taču arī tas, vai un kad tie varētu parādīties, “atkarīgs tikai un vienīgi no Latvijas puses pārstāvjiem, kas ar savu nepārdomāto, nepareizo rīcību uzvilka krustu uz festivāla norisi 2014. gadā Jūrmalā”.

Kā ziņots, festivāls Jaunais vilnis no Jūrmalas pārcelts uz Sočiem. To laikrakstam Kommersant apstiprināja Krievijas Krasnodaras apgabala gubernators Aleksandrs Tkačovs. Jūrmalas pašvaldībā no konkursa Jaunais vilnis organizatoriem joprojām nav saņemts oficiāls rezervāciju atteikums, tomēr nav saņemts arī oficiāls apstiprinājums par konkursa norisi Jūrmalā, tādēļ Dzintaru koncertzāles pārstāvji sākuši pārrunas ar citu pasākumu rīkotājiem par tradicionālo konkursa norises datumu aizpildīšanu.

Humora šovi KVN un Jūrmala (Jurmaļina) savukārt oficiāli atcēluši pasākumu datumu rezervācijas šā gada jūlijā Dzintaru koncertzālē.

TOP komentāri

 • Ina
 • ojars
  0 0 0

  ojars

  Katra kultūra valkā pašas darinātas zelta krelles, kas uzvērtas vienā izglītības diegā, tās ir reliģija, mīti, valoda, ieražas, tikumi, tiesības, dzeja, māksla un iedzīve. Šo zīļu virkni nedrīkst saraut, jo neviena zīlīte nedrīkst izkrist no šīs rotas, citādi tās dārgais izskats ir beigts.

  Mēs negribam sava mūža gadus un dienas skaitīt pēc svešiem laika mēriem. Mēs negribam dzīvot ne pēc Maskavas, ne Berlīnes laika.
  Mēs gribam būt ārpus Mozus un Kristus ērām, lai skaitītu savu pagājību no tā laika, kad iesācies mūsu tautas mūžs. Latviskam laikam jābūt latviešu zemē, latviskai laika skaitīšanai.

  Brastiņu Ernests
 • zvaigžņu vilks
  0 0 0

  zvaigžņu vilks

  paldies Tev Vešņakov par to - beidzot nebūs ši silikona un fonogrammu lētā balagāna!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl