Komentāri
Vējonis: Studentiem par militārās mācības kursu varētu piešķirt kredītpunktus
FOTO: LETA

Nākotnē studentiem par sekmīgu militārās mācības kursa pabeigšanu varētu piešķirt kredītpunktus, kas nepieciešami jebkuram studējošajam. Šāda iecere ir aizsardzības ministram Raimondam Vējonim (ZZS).

Aizsardzības ministrs marta beigās telekompānijas LNT raidījumā 900 sekundes paziņoja, ka nākamgad varētu sākties militārās mācības Latvijas studentiem. Viņš informēja, ka ir uzdevis Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem izstrādāt sistēmu, kā iesaistīt studentus militārajās apmācībās. Plānots, ka nākamgad varētu notikt pirmās militārās nometnes brīvprātīgajiem studentiem. Pēc apmācības cikla pabeigšanas šie studenti saņemtu rezerves virsnieku pakāpes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar savas padomnieces Aijas Jakubovskas starpniecību Vējonis skaidroja, ka devis uzdevumu izveidot ilgtspējīgu sistēmu, kas nodrošinātu studentu militāro apmācību, tostarp rezerves virsnieku sagatavošanu.

Nākamvasar paredzēta pirmā apmācība brīvprātīgiem studentiem. Tas parādīs, kāda ir atsaucība, kā studenti spēj nokārtot eksāmenus pēc kursa beigšanas, cik daudzi spēj šo apmācību izturēt, kas tajā jāuzlabo un cik tas izmaksā. Papildus nauda nebūs vajadzīga, jo izmaksas plānotas esošajā budžetā. Iniciatīvu veidot šādu apmācību izteikušas arī studentu korporācijas.

Ministrs skaidroja, ka diskusijas par daļēji obligātu vai obligātu apmācību notiks tad, kad būs rastas atbildes uz virkni jautājumu, tajā skaitā par brīvprātīgu iesaistīšanos apmācībās. “Tas, ka militāra apmācība varētu būt arī daļēji obligāta vai obligāta, nozīmē, ka atsevišķās specialitātēs varētu būt šādi kursi vai par šādu kursu sekmīgu beigšanu varētu iegūt kredītpunktus, bet šīs diskusijas ir tikai pašā sākuma stadijā,” piebilda Vējonis.

Drīzumā Aizsardzības ministrija sāks konsultācijas ar augstskolām.

Vējonis akcentē, ka Latvijas sabiedrībai ir jāapzinās, ka drošības situācija reģionā ir būtiski mainījusies un katrs valsts aizsardzībā pieņemtais lēmums ir jāvērtē vispirms kā ilgtermiņa ieguldījums. Ministrs atgādināja, ka valsts aizsardzības stiprināšana notiek vairākos virzienos – agrā brīdināšana, ātrā reaģēšana, Nacionālo bruņoto spēku, tostarp Zemessardzes, stiprināšana un rezerves sistēmas izveide.

Rezerves sistēmas izveide ir viens no sarežģītākajiem uzdevumiem, jo tā ir jābūvē gandrīz pilnīgi no jauna. Tādēļ jau šoruden notiks rezerves karavīru apmācība un notiek darbs pie rezervistu uzskaites sistēmas koncepta, ir iezīmēts darba virziens studentu iesaistē militārajā mācībā. Katrs no virzieniem esot vienlīdz svarīgs un Aizsardzības ministrijai tie konsekventi jāīsteno, vienlaikus rēķinoties ar budžeta iespējām.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl