Vējonis: Latvijas iedzīvotājiem ir vērts biežāk izmantot dažādus ģerboņus

Komentāri
Vējonis: Latvijas iedzīvotājiem ir vērts biežāk izmantot dažādus ģerboņus
Foto: LETA

Latvijas iedzīvotājiem ir vērts biežāk izmantot ģerboņus, lai pārstāvētu savu dzimtu, novadu un valsti. To, tiekoties ar Valsts heraldikas komisijas pārstāvjiem, akcentē Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents īpaši izcēla gaidāmo Latvijas simtgadi un aicināja Valsts heraldikas komisiju nākt klajā ar priekšlikumiem iespējamajai dāvanai valstij šajā gadskārtā, populārā un vizuāli saistošā veidā stāstot par Latvijai nozīmīgajiem valsts simboliem. Valsts heraldikas komisijas pārstāvji apliecināja, ka piedāvās savus ieteikumus šādam darbam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Komisijas priekšsēdētājs Laimonis Šēnbergs sarunas laikā iepazīstināja ar komisijas darbu, izstrādājot gan municipālos, gan institūciju ģerboņus, kā arī izcēla šobrīd plašo interesi par dzimtu ģerboņiem. Komisijas pārstāvji akcentēja, ka tā savā darbā arvien aicina uz plašāku un precīzāku valsts heraldiskās simbolikas lietošanu iepretim dažādu citu simbolisko zīmju izmantošanai. Valsts prezidents pievienojās šim aicinājumam, norādot, ka mūsu valstī izstrādātie ģerboņi ir skaisti un ar plašu vēsturisko piepildījumu, kas ļauj tos celt goda vietā ikkatrā notikumā

Ņemot vērā heraldikas komisijas kompetences paplašināšanos, tika pārrunāta arī nepieciešamība papildināt un atjaunot komisijas personālsastāvu ar jaunu vēstures, dizaingrafikas un jurisprudences ekspertu klātbūtni.

Sarunas noslēgumā Imants Lancmanis, kas pārstāv arī Rīgas pils atjaunošanas padomi, informēja Raimondu Vējoni par aktuālo situāciju Valsts prezidenta rezidences renovācijas darbos. Viņš akcentēja, ka darbi norit ļoti augstā profesionālā līmenī un rezultāts, viņaprāt, būs kvalitatīvs, kā arī aicināja Valsts prezidentu vēl remontdarbu laikā apmeklēt Rīgas pili. Raimonds Vējonis apliecināja, ka jau tuvākajā laikā atsauksies šim aicinājumam.

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

Vasaru pārsvarā pavadīji siltās zeķēs, vērojot lietus lāses aiz loga, vai arī gluži pretēji – aktīvi sportojot brīvā dabā, pa vidu daudziem koncertiem un festivāliem? Godīgi aizpildi šo testu un skaties – vai mēs spēsim uzminēt, kāda patiesībā bija Tava vasara!

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā 2

Klāt ”Zelta kruīza: Rīga-Stokholma” nākamā epizode, kurā ”Tallink” kuģa ”Romantika” jaunais kruīza vadītājs Renārs Zeltiņš nonāk Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Šī ir pirmā Zeltiņa viesošanās gan Stokholmā, gan Zviedrijā vispār. Viss ir nevainojami – laiciņš saulains, pilsēta skaista, ko redzēt daudz. Stokholmā laiks paiet tik ātri, ka drīz vien jāsteidzas atpakaļ uz kuģi.

Lasi vēl