Vējonis: Latvijas iedzīvotājiem ir vērts biežāk izmantot dažādus ģerboņus

Pievienot komentāru
Vējonis: Latvijas iedzīvotājiem ir vērts biežāk izmantot dažādus ģerboņus
Foto: LETA

Latvijas iedzīvotājiem ir vērts biežāk izmantot ģerboņus, lai pārstāvētu savu dzimtu, novadu un valsti. To, tiekoties ar Valsts heraldikas komisijas pārstāvjiem, akcentē Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents īpaši izcēla gaidāmo Latvijas simtgadi un aicināja Valsts heraldikas komisiju nākt klajā ar priekšlikumiem iespējamajai dāvanai valstij šajā gadskārtā, populārā un vizuāli saistošā veidā stāstot par Latvijai nozīmīgajiem valsts simboliem. Valsts heraldikas komisijas pārstāvji apliecināja, ka piedāvās savus ieteikumus šādam darbam.

Komisijas priekšsēdētājs Laimonis Šēnbergs sarunas laikā iepazīstināja ar komisijas darbu, izstrādājot gan municipālos, gan institūciju ģerboņus, kā arī izcēla šobrīd plašo interesi par dzimtu ģerboņiem. Komisijas pārstāvji akcentēja, ka tā savā darbā arvien aicina uz plašāku un precīzāku valsts heraldiskās simbolikas lietošanu iepretim dažādu citu simbolisko zīmju izmantošanai. Valsts prezidents pievienojās šim aicinājumam, norādot, ka mūsu valstī izstrādātie ģerboņi ir skaisti un ar plašu vēsturisko piepildījumu, kas ļauj tos celt goda vietā ikkatrā notikumā

Ņemot vērā heraldikas komisijas kompetences paplašināšanos, tika pārrunāta arī nepieciešamība papildināt un atjaunot komisijas personālsastāvu ar jaunu vēstures, dizaingrafikas un jurisprudences ekspertu klātbūtni.

Sarunas noslēgumā Imants Lancmanis, kas pārstāv arī Rīgas pils atjaunošanas padomi, informēja Raimondu Vējoni par aktuālo situāciju Valsts prezidenta rezidences renovācijas darbos. Viņš akcentēja, ka darbi norit ļoti augstā profesionālā līmenī un rezultāts, viņaprāt, būs kvalitatīvs, kā arī aicināja Valsts prezidentu vēl remontdarbu laikā apmeklēt Rīgas pili. Raimonds Vējonis apliecināja, ka jau tuvākajā laikā atsauksies šim aicinājumam.