Valdības uzspiedošā attieksme bēgļu uzņemšanā ir pazemojoša tautai, uzskata Ulmanis

1 komentārs
Valdības uzspiedošā attieksme bēgļu uzņemšanā ir pazemojoša tautai, uzskata Ulmanis
Foto: LETA

Latvijas sabiedrībā negatīvas attieksmes pret uzņemamajiem bēgļiem nav – tāda ir politiķu nostādnēs, uzskata eksprezidents Guntis Ulmanis.

Komentējot bēgļu jautājumu, bijušais prezidents norāda, ka Latvijai būtu svarīgāk atrisināt tautiešu aizbraukšanas problēmu, nevis satraukties par pāris simtiem iebraucēju.

Ulmanis nešaubās, ka Latvijas iedzīvotāji ir iejūtīgi un izpalīdzīgi, taču tajā pašā laika uzskata, ka šobrīd bēgļu jautājumā priekšplānā ir izvirzījies tehniskas dabas jautājums par to, cik viņi saņems, kur dzīvos un ko ēdīs.

“Protams, es saprotu, ja man mēģina uzspiest [viedokli], ka dodiet šim bēglim ēdienu, maksājiet tik daudz naudas, dodiet tādu dzīvokli un attiecieties pret viņu tā… Tas padara to mazliet pazemojošu tautai, kas uzņem bēgļus,” norāda Ulmanis.

Viņš uzskata, ka sabiedrībā nav negatīvas attieksmes pret bēgļiem – tāda ir politiķu uzskatos un nostādnēs. “Es nezinu, kā (bet tas būs jāizdara)… cilvēkiem izskaidrot to, ka pabalsts bēgļiem būs stipri lielāks nekā pabalsti un pensijas Latvijas iedzīvotājiem,” teic bijušais prezidents.

Intervija ar Gunti Ulmani:

1 komentārs