Komentāri

Valdības sociālie partneri grib redzēt enerģiskāku un mērķtiecīgāku valdību, kas vairāk respektē sabiedrības viedokli. Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība Straujumas līdzšinējo darbību uzskata par “muļļāšanos”, vēsta LNT Ziņas divos.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība sen nebija redzējusi tik sliktu sadarbību ar sociālajiem partneriem, kāda tā bija ar Laimdotas Straujumas vadīto Ministru kabinetu, pauda savienības vadītājs Pēteris Krīgers. Arodbiedrību savienības priekšsēdētājs jo sevišķi asi kritizē valdības darbu, veidojot 2016. gada budžetu. Tāpat viņš atzina, ka ar katru ministru atsevišķi veidojusies laba sadarbība, bet, kopā sanākot, netika pieņemti svarīgi lēmumi. Tā dēļ, piemēram, kavējas Eiropas Savienības fondu līdzekļu apguve, tāpēc no jaunās valdības tiek sagaidīta izlēmība.


Pēteris Krīgers, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības vadītājs:

No jaunās valdības vēlētos redzēt ļoti mērķtiecīgu, enerģisku darbību, komandas darbu – lai tik tiešām tie ministri, kas ir valdībā dažādos posteņos, strādātu viena komandiera vadībā un vienam mērķim. Šobrīd diemžēl tas nenotika. Tāpēc bija milzīga neizlēmība un tāda muļļāšanās.

Arodbiedrības gribētu redzēt stabilitāti nodokļu politikā, kā arī lai beidzot tiktu veiktas jau iepriekšējo valdību solītās strukturālās reformas valsts pārvaldē jeb izveidota efektīva un salīdzinoši neliela valsts pārvalde.

Video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl