Vaira Vīķe-Freiberga: Ir sācies cita veida karš – maskarāde

Pievienot komentāru
Vaira Vīķe-Freiberga: Ir sācies cita veida karš – maskarāde
Foto: LETA

Ukrainas krīze pasaules vēsturē ir aizsākusi “pavisam jaunu pavērsienu”, proti, līdz šim nepieredzēta veida karu, uzskata bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Foto: LETA

Foto: LETA

Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga:

Vjetnamas karš izcēlās ar to, ka vairs nevarēja saredzēt savu ienaidnieku, jo viņi pārvietojās pa kilometriem gariem tuneļiem, Pirmais un Otrais pasaules karš mainīja to kārtību, kāda bija Napoleona laikos un visos iepriekšējos gadsimtos. Tagad ir sācies jauns kara veids – maskarāde.

Eksprezidente skaidroja, ka patlaban cīņas Ukrainas austrumos notiek, tāpat tiek izmantota smaga kara tehnika, taču Krievija noliedz, ka valsts veic kaut kādas darbības minētajā teritorijā. Biedējoši ir tas, ka Krievijas iedzīvotājiem tiek stāstīts, ka ”mēs dodamies glābt galīgi apspiestos un sabradātos tautiešus”, savukārt ”tautiešu” definīcija ir diezgan ”biedīga” – zem tās varētu “parakstīties” jebkurš.

Pašlaik Krievija arī “žvadzina savus atomieročus”, tomēr tas ir muļķīgi – ja Krievija “sāks mest autombumbas”, no radioaktīvajiem mākoņiem krievi cietīs tikpat lielā mērā, kā tie, uz kuriem tās mestas.

Patlaban Eiropā un NATO ir ”liels bars” valstu, kurām jānonāk pie kopīga viedokļa, pauda V. Vīķe-Freiberga, norādot, ka Rietumvalstu reakciju var vērtēt kā adekvātu. “Rietumvalstu reakcija pret Krievijas agresiju ir bijusi pietiekama un adekvāta, lai arī nav spējusi glābt situāciju. Tas ir skumji,” norādīja V. Vīķe-Freiberga.

Foto: LETA

Foto: LETA

Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga:

Ir pilnīgākā ilūzija domāt, ka mīlestība, laipnība un draudzība pret Krieviju mainīs to, ko Krievija ir izplānojusi darīt. Jūs varat izstiepties, sarauties, pakārties vai vienalga ko darīt, viņi darīs, ko viņi grib darīt. Labākais, ko Latvija ir darīt – reaģētu uz situāciju pēc iespējas adekvāti.