Vaira Vīķe-Freiberga: Ir sācies cita veida karš – maskarāde

Komentāri

Ukrainas krīze pasaules vēsturē ir aizsākusi “pavisam jaunu pavērsienu”, proti, līdz šim nepieredzēta veida karu, uzskata bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Foto: LETA

Foto: LETA

Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga:

Vjetnamas karš izcēlās ar to, ka vairs nevarēja saredzēt savu ienaidnieku, jo viņi pārvietojās pa kilometriem gariem tuneļiem, Pirmais un Otrais pasaules karš mainīja to kārtību, kāda bija Napoleona laikos un visos iepriekšējos gadsimtos. Tagad ir sācies jauns kara veids – maskarāde.

Eksprezidente skaidroja, ka patlaban cīņas Ukrainas austrumos notiek, tāpat tiek izmantota smaga kara tehnika, taču Krievija noliedz, ka valsts veic kaut kādas darbības minētajā teritorijā. Biedējoši ir tas, ka Krievijas iedzīvotājiem tiek stāstīts, ka ”mēs dodamies glābt galīgi apspiestos un sabradātos tautiešus”, savukārt ”tautiešu” definīcija ir diezgan ”biedīga” – zem tās varētu “parakstīties” jebkurš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašlaik Krievija arī “žvadzina savus atomieročus”, tomēr tas ir muļķīgi – ja Krievija “sāks mest autombumbas”, no radioaktīvajiem mākoņiem krievi cietīs tikpat lielā mērā, kā tie, uz kuriem tās mestas.

Patlaban Eiropā un NATO ir ”liels bars” valstu, kurām jānonāk pie kopīga viedokļa, pauda V. Vīķe-Freiberga, norādot, ka Rietumvalstu reakciju var vērtēt kā adekvātu. “Rietumvalstu reakcija pret Krievijas agresiju ir bijusi pietiekama un adekvāta, lai arī nav spējusi glābt situāciju. Tas ir skumji,” norādīja V. Vīķe-Freiberga.

Foto: LETA

Foto: LETA

Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga:

Ir pilnīgākā ilūzija domāt, ka mīlestība, laipnība un draudzība pret Krieviju mainīs to, ko Krievija ir izplānojusi darīt. Jūs varat izstiepties, sarauties, pakārties vai vienalga ko darīt, viņi darīs, ko viņi grib darīt. Labākais, ko Latvija ir darīt – reaģētu uz situāciju pēc iespējas adekvāti.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl