1 komentārs
Vaidere pieprasa detalizētu informāciju par to, cik izmaksājuši Grieķijai veltītie samiti
FOTO: LETA

Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere pieprasījusi no Eiropas Savienības (ES) Padomes detalizētu informāciju par to, cik Eiropas nodokļu maksātājiem ir izmaksājuši daudzie samiti, kas rīkoti, lai mēģinātu rast vienošanos ar Grieķijas valdību.

“Grieķija ir vienīgā Eiropas Savienības valsts, kuras problēmu risināšanai regulāri tiek sasauktas ārkārtas Eiropas valstu vadītāju tikšanās. Šie neskaitāmie samiti Eiropas, tostarp Latvijas nodokļu maksātājiem, izmaksā bargu naudu,” norāda deputāte.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai arī Grieķijas valdība apmaiņā pret jau trešo aizdevumu ir akceptējusi aizdevēju prasības, tomēr I. Vaidere akcentē, ka šo reformu ieviešana valstī ir stingri uzraugāma, lai neatkārtotos situācija, kad grieķi vilto datus par finansiālo situāciju valstī vai ļaunprātīgi izšķērdē Eiropas fondu līdzekļus.

“Grieķija nav cietusi no stihiskas nelaimes vai kara, bet gan no bezatbildīgas saimniekošanas gadu desmitu garumā. Savukārt tie miljardi eiro, ko Grieķija ir saņēmusi un turpinās saņemt aizdevumos, nav tikai starptautisko banku līdzekļi. Tā ir nauda, kuru cilvēki Eiropā pelnījuši ar savu darbu, nereti strādājot garākas darba stundas, pensionējoties vēlāk un dodoties īsākos atvaļinājumos nekā grieķi,” atzīmē EP deputāte.

Inese Vaidere vienlaikus aicina Latvijas valdību šobrīd rūpīgi izvērtēt, vai atbalstīt Eiropas stabilitātes mehānisma (ESM) garantijas piešķiršanu Grieķijas aizdevumam. “Manā skatījumā grieķi nav gatavi reformām un šī Grieķijas sāga var vilkties gadiem. Pilnīgi iespējams, ka tas var novest pie ESM līdzekļu pielietošanas, tādējādi radot ievērojamas izmaksas arī Latvijai. Lemjot par Grieķijas jauno glābšanas programmu, jāpatur prātā, vai Grieķijas iziešana Eirozonai tomēr nebūtu labāks risinājums, lai saglabātu monetāro savienību kā veselīgu un atveseļoties spējīgu organismu,” atzīmē deputāte.

TOP komentāri

  • ES
    0 0 0

    ES

    Argumentēti, pamatoti jautājumi, interesanti, vai kāds dos atbildi un izskaidros.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl