5 komentāri

Latvija pašlaik ir vienīgā valsts Eiropas Savienībā (ES), kas saistībā ar iespējamo produktu atšķirību ES valstīs pateikusi, ka problēmu šajā jomā nav un atšķirības nav būtiskas, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere.

Vaidere skaidro, ka iespējamā preču atšķirība dažādās ES dalībvalstīs sākta pētīt salīdzinoši nesen, tādēļ, pēc viņas ieskatiem, ir pāragri izdarīt šādus secinājumus.

Inese Vaidere
Eiropas Parlamenta deputāte

Pašlaik izskatās, ka mēs esam vienīgie, kas saka, ka problēmu nav. Problēma ir sākta nopietni pētīt, tāpēc pašā sākumā pateikt, ka problēmu nav, – tas ir ļoti riskants solis. Es esmu pati vērojusi būtiskas atšķirības. Piemēram, kādu rezultātu dod Vācijā un Latvijā pirkts viena zīmola veļas pulveris. Daudzi cilvēki par to ir sūdzējušies. Ir pētījumi Horvātijā, Čehijā un Slovākijā, kas pierāda, ka šīs te atšķirības ir. Arī šeit Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir konstatējis atšķirības un saka, ka tās nav būtiskas. Manā skatījumā, pat ja atšķirības pastāv un tās nevar pamatot ar kaut ko ļoti nopietnu, tad tā ir patērētāju diskriminācija.

Jau vēstīts, ka atšķirības starp Latvijā pieejamiem ārvalstu izcelsmes pārtikas produktiem un citās valstīs iegādātiem pārtikas produktiem ir, taču tās nav būtiskas, – tāds ir galvenais PVD secinājums, salīdzinot pārtikas produktu marķējumus un laboratoriski pārbaudot to sastāvu. 

TOP komentāri

 • s
  +7 +7 0

  s

  Ierēdņi, kam jāveic pārbaudes un jāpasaka viedoklis tik ļoti baidās par savu krēslu, ka nesaka neko konkrētu.Vissmiekligākais ir tas, ka viņi un viņu sargi visu laiku vervelē, ka šie krēsli nav prestiži, lai tur kāds strādātu, jāceļ algas, salīdzinot ar tautu, debesīs.Patiesībā sēž, ar abām rokām iekrampējušies, nevis abām rokām strādājot.Bez tam, kurš no viņiem iepērkas pa lielam Latvijā? To vien dzird-apģērbu tur, apavus tur, šopings uz turieni utt.Viņus interesē vietējais tirgus un pircēji.Taču ne.
 • Ne jau Latvija saka
  +4 +4 0

  Ne jau Latvija saka

  bet amatpersonas, kurām slinkums ar to visu nodarboties. Piemēram Dūklavs. Viņam uzspļaut tautai, kura lieto nevērtīgākas preces, nekā vecās Eiropas cilvēki. Iedomājieties, kādi papīru kalni atkal sāktos un tās cīņas! Priekš kam? Mirt vēl no tā nemirstam, ko tad vēl vajag? Tā, šķiet domā, piemēram, biedrs Dūklavs.
 • bauris
  +2 +2 0

  bauris

  Latvija vienīgā pateica ,ka lielākā daļa veikalos nopērkamā viskija ir spirta maisījums ar esenci!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl